У Львові вчора зустрічали президентів — України, Віктора Януковича, та УЄФА — Мішеля Платіні. Футбольний очільник приїхав проінспектувати загальну готовність приймаючих українських міст до Євро–2012 (потім Платіні з цією самою місією вирушить до Польщі), Янукович — відкрити Львівський аеропорт і провести нараду щодо підготовки до ймовірного прийняття зимової Олімпіади–2022. Напередодні місто причепурилося: нашвидкуруч фарбували сміттєві урни, білили будинки та «латали» дорогу поблизу аеропорту. А от традиційні «вітальні» бігборди не розвісили.
На самому летовищі високопосадовці перерізали символічну стрічку й виголошували промови. Новий термінал має 6 телескопів, які здатні одночасно приймати два літаки класу «Боїнг»–767 і чотири «Боїнги»–737. Є 29 стійок реєстрації пасажирів, 18 стійок паспортного контролю, 9 пунктів контролю проходження на авіаційну безпеку. Найближчим часом саме сюди переведуть усі рейси. На запитання, що ж буде зі старим приміщенням аеропорту, Президент так і не відповів.
Змовчали державні функціонери й про недоліки нового терміналу, хоча їх було помітно навіть неозброєним оком. Зокрема, з проблемами доведеться зіштовхнутися людям з особливими потребами. До прикладу, спеціальної озвучки для сліпих кореспондентка «УМ» не почула. Також незрозуміло, як «візочники» можуть потрапити на другий чи третій поверхи, якщо на новому летовищі є тільки сходи або ескалатори. Це зауважив на робочій зустрічі і президент Національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич.
З аеропорту Віктор Янукович попрямував до Палацу Потоцьких. Уже традиційно журналістів привезли туди заздалегідь — за півтори години. Так само традиційними були металошукачі та охоронці, що заглядали навіть у косметички. До речі, про охорону. Львів перетворився на маленький міліцейський відділок, адже дорогою до палацу стражі порядку чекали в десятках автобусів на всіх прилеглих вуличках, тож безпека Віктору Януковичу була забезпечена.
На робочій нараді «Олімпійська надія–2022», крім Президента, відповідального за проведення Євро віце–прем’єр–міністра Бориса Колесникова, мера Львова та голови обласної держадміністрації Михайла Костюка, були присутні й очільники сусідніх областей: Рівненської, Волинської, Івано–Франківської, Тернопільської, Закарпатської та Чернівецької. Судячи зі слів Бориса Колесникова, плани щодо проведення в Україні Зимової олімпіади просто грандіозні. Вже відомо, що є три головні об’єкти, де могла б проходити через десять років зимова Олімпіада — власне місто Львів, навчально–спортивна база «Тисовець» на Сколівщині та село Пилипець на Закарпатті. Саме у Львові планується створити 10—12 нових спортивних об’єктів, серед них — дві хокейні арени на 17 та 7 тисяч місць, олімпійське селище, арену для кьорлінгу, льодовий палац, санно–бобслейну трасу у Винниках та багато іншого.
Проте здобути право приймати Олімпійські ігри буде нелегко. На цьому наголосив і Президент: «Завдання, яке стоїть перед нами, — дуже непросте, — сказав Віктор Янукович. — На конкурсній основі треба переконати функціонерів світового спорту, що Україна здатна на високому рівні проводити такі змагання. Охочих (приймати Олімпіаду), звичайно, буде багато...»
«Губернатор» Львівщини Михайло Костюк, у свою чергу, запевнив гостей, що Львівщина зробить усе, щоб реалізувати проект. «Для того щоб наш край був дійсно туристично привабливим і були всі умови для розвитку спортивної індустрії в Україні, ми сподіваємося, що той напір і та наполегливість, з якою сьогодні проводяться роботи з впровадження «Євро–2012», збережуться й надалі. Ми вчимося разом із цією технологією запроваджувати ті проекти, які сьогодні є у нас. Реалізація цього проекту дозволить нам зробити сучасну спортивну інфраструктуру, транспортну, інженерну і, особливо, створити робочі місця на Львівщині. Олімпійська надія — це сходинка до нового розвитку Львівщини та цілого Карпатського регіону».
А тим часом опозиція провела мовчазний мітинг перед пам’ятником Тарасові Шевченку та намагалася прорватися крізь міліцейський кордон до палацу Потоцьких. Зробити це так і не вдалося. І відомого політв’язня, літератора і просто шановану у Львові людину Ігоря Калинця на зустріч інтелігенції з Президентом не пустили. Мабуть, не вся львівська інтелігенція однаково приємна владі... n