Як повідомляє сайт благодійної організації з допомоги морякам «Ассоль», біля порту турецького міста Немрут, на кораблі «Віктор Лєкарєв», у скрутне становище потрапили 16 українців, переважно одеситів. Виявилося, що компанія–власник судна ВАТ «Чорномортехфлот» відправила корабель для проведення днопоглиблювальних робіт у Марокко. Хлопці підписали контракт на чотири місяці з англійською фірмою OurConstruction, яка насправді виявилася «липовою». Прибувши на місце, з’ясували, що роботи провести не вдасться, бо «Віктор Лєкарєв» призначений для копання піску та глини, але не для скельного ґрунту на дні. «Власник вiдтак вирішив узяти для цих робiт судно «Федоренко», яке зможе впоратися із завданням. Поки думали, вирішували, пройшло ще три місяці. Зарплату нам за цей час не платили», — пише ображений екiпаж на сайті «Ассоль».
У січні землечерпалку відправили з Марокко, а в заставу замовник залишив собі шаланди і буксир. «Екіпаж сподівався причалити у Стамбулі, поповнити запаси провізії та води. Однак стали на рейді в порту Немрут — за 300 метрів від берега. Продукти не привезли, пальне закінчується», — нарікають українці.
Речник Міністерства закордонних справ України Олександр Дикусаров запевнив «УМ»: як тiльки в МЗС отримали рапорт капітана про скрутну ситуацію, одразу почали розбиратися: «За цією ситуацією ми спостерігаємо давно. Про борги перед екіпажем знали і неодноразово зверталися до власника з проханням погасити їх. Але оскільки реакції ніякої немає, ми також надіслали запит у СБУ та Генеральну прокуратуру з проханням розібратися, чому українська компанія так поводиться з українськими громадянами. Наразі знаю тільки те, що на кораблі — скрутна ситуація з їжею та водою, моряки мають проблеми iз зубами через одноманітний харч i нестачу вітамінів. Єдиний наш успіх за останній час — ми змогли повернути додому 11 моряків iз 27».
Тим часом люди на кораблі впадають у відчай. «Другий механік офіційно оголосив голодовку. Інші обіцяють навіть порізати собі вени, викинутися за борт. Одна з кухарів захворіла і в супроводі лікаря була відправлені в Одесу. На судні зараз залишаються 15 чоловік. Вони просять допомогти їм повернутися додому. Їсти вже нічого. Вода закінчується. Закінчилися всі реєстрові і медичні документи. Судно не може йти далі. Люди стали заручниками ситуації, з якої не можуть вибратися самі», — підсумовують в «Ассоль».