Дуже зручно, коли в холодильнику про запас на кілька днів стоїть баночка з якимось паштетом. І не обов’язково це має бути страва з м’яса. Поживні й корисні паштети, скажімо, з бобових.
Якщо завітаєте на Закарпаття, вас там обов’язково почастують паштетом із квасолі. Не хочете чекати, готуйте цю закуску у себе вдома. Вам знадобиться: 300 г квасолі, 3 головки ріпчастої цибулі, 80 мл олії, 3 зубчики часнику, за смаком мелений чорний перець та сіль. Як завжди, квасолю попередньо треба замочити, а потім зварити до готовності. Цибулю нашаткувати, половину обсмажити на олії до золотистого кольору. Потім пропустити через м’ясорубку і сиру, й обсмажену цибулю разом iз квасолею. Далі масу посолити, приправити перцем, додати видавлений через прес часник, ретельно перемішати. Готовий паштет поставити в холодильник на годину, а потім можна викласти на тарілку гіркою і притрустити подрібненою петрушкою (кропом) або намастити на хліб.
До речі, цей класичний паштет iз квасолi можна зробити пікантним, якщо у готовий паштет додати подрібнені підсмажені волоські горіхи (100 г) та півчайної ложки лимонного соку (оцту). Щоправда, всю цибулю у цьому випадку треба підсмажити — щоб відчувався лише її солодкуватий присмак. Ще одне — паштет iз квасолі з горіхами перед вживанням рекомендують трохи прогріти.
Також можна приготувати паштет iз квасолі з морквою і яйцем. Для цього потрібно: 0,5 кілограма квасолі, 23 некруто зварених яйця, варені середні 34 морквини, 2 середні цибулини, 34 чайні ложки олії, сіль, перець за смаком. Квасолю, як завжди, попередньо замочуємо і варимо. Квасолю, моркву, цибулю пропускаємо через м’ясорубку (бажано двічі). Яйця розтираємо до однорідної маси, додаємо олію і спеції. Поєднуємо обидві маси, ретельно змішуємо.
Якщо хочете екзотичнішої намазанки, готуйте хумус iз турецького гороху (нуту). Його можна взяти з консервної банки або замочити й відварити сухий (200—250 г). Для приправи знадобляться: сік лимона, 34 столові ложки оливкової олії, 6 ч. л. перемелених кунжутних зернят, 34 зубчики часнику, півбанки консервованих маслин, сіль та перець. У блендері збиваємо спочатку сам нут, потім додаємо лимонний сік та олію — знову включаємо блендер. Далі вмішуються у масу перемелені кунжутні зернята, часник і сіль та перець. Насамкінець — маслини. Зверху хумус прикрасьте посіченою петрушкою та дрібкою паприки. Якщо у вас немає нуту, візьміть звичайний горох або квасолю.