Презентація Асоціації ділового співробітництва «Київ — Пекін» стала логічним завершенням майже двомісячної процедури її державної реєстрації. Головною метою новоутворення, яке очолив заступник міського голови Володимир Яловий, є налагодження більш тісних контактів підприємств та організацій Києва з колегами у китайській столиці. «Пекін і Київ мають що розповісти один одному, — зауважив голова правління Асоціації Юрій Сенюк. — Перспективи розвитку інфраструктури міжнародного співробітництва двох держав, двох столиць просто величезні. Головне для нас — це не тільки встановити ефективні зовнішньо-торговельні зв'язки, а й налагодити промислову та науково-технічну кооперацію для підвищення ефективності та конкурентоздатності київських економічних комплексів на міжнародному, зокрема китайському, ринку».
Асоціація лише починає розгортати свою активну діяльність, але вже неабияк зацікавила провідні підприємства столиці, науково-технологічні та освітні заклади й організації. Серед них — Київміськбуд, Національна академія наук України, Національний технічний університет «КПІ», Вільне козацтво Київщини, близько 50 незалежних юридичних осіб.
Китай — це не лише великий бюджет, гроші, економічні перспективи, а Пекін — не лише місто майбутніх Олімпійських ігор. Стародавня самобутня китайська цивілізація, культура, традиції і філософія є безмежним джерелом для переймання досвіду українською стороною. Китайці, зокрема, стверджують, що бідність не лікується грошима, вона лікується зміною способу господарювання.
«Китайська республіка має у своєму розпорядженні величезні запаси ресурсів. Україна може надати для цього інтелектуальний технологічний потенціал високого рівня», — стверджує директор комерційного центру Академії наук Володимир Єговкін. Якщо, наприклад, для Києва проблеми з забезпеченням мешканців чистою питною водою, погодьтеся, ще не відчуваються занадто гостро, то для Пекіна це вже перетворюється на загальнонаціональну проблему. Відділ екології водних ресурсів НАН уже зараз може надати китайському столичному муніципалітету свої розробки щодо шляхів її вирішення. Зокрема, планується організувати «Гобійську експедицію» — міжнародне наукове підприємство для оживлення потенціалу пустелі Гобі за допомогою новітніх біотехнологій.
Наприкінці червня Україну відвідає член Політбюро Компартії Китаю Лі Чань Чун. А на вересень Асоціація планує відправити чартерним рейсом до Пекіна київську делегацію для обговорення різноманітних питань подальшої співпраці, зокрема створення відповідного об'єднання в китайській столиці. Як оптимальний результат своєї економічної роботи Асоціація прагне збільшити обсяг товарообігу між Україною і Китаєм до 2 мільярдів гривень.