Весняна пора знову спонукає до того, щоб упорядкувати своє «розхристане», не надто корисне для здоров’я і зовнішнього вигляду харчування. Одна з модних останнім часом — «Дієта–60» Катерини Міріманової. «Плюси» цієї системи харчування в тому, що вона не виснажує організм голодуванням. Щоправда, «–60», здається, це вже занадто. Дотримуючись подібних мірімановських правил, щодня проходячи не менше 5 км і хоча б 15 хвилин роблячи зарядку, точно можна десь за півроку скинути 10–12 кг — перевірено на собі.
Правила дієтичного харчування Катерини Міріманової такі. Після пробудження, до 12–ї години дня, потрібно обов’язково поснідати. Обмежень стосовно продуктів, їх калорійності і умовної «корисності» немає. Цей перший прийом їжі допомагає зняти «вічний психологічний голод» людини, що сидить на дієті.
В обід харчуйтеся гречкою, рисом, нежирним м’ясом і рибою, некрохмалистими овочами, їжте суші і роли. Можна з’їсти тарілку супу, але не кладіть у нього картоплю, якщо суп зварений на м’ясному бульйоні. Немає табу на крабові палички, варену ковбасу, корейські салати і навіть шашлик. (Від ковбаси та крабових паличок усе–таки розумніше відмовитися, бо дуже велика кількість консервантів провокує затримку рідини в організмі і появу целюліту). Готувати треба переважно на парі. Дозволено побалувати себе апельсинами, чорносливом, ківі, яблуками та ананасом. Усі інші фрукти заборонені, як і солодощі.
На вечерю їжте або фрукти в поєднанні з молочними продуктами, або овочі (окрім картоплі, баклажанів, гороху, кукурудзи, гарбуза), або порцію м’яса чи риби без гарніру, або порцію гречки чи рису, або сир і кефір. Після шести вечора не їжте нічого. На крайній випадок, останній прийом їжі — о 20–й.
Напої «Дієти–60» — червоне сухе вино, вода, чай і кава без цукру.
Утім перше правило дієти письменниці Міріманової звучить приблизно так: «Припиніть шукати собі виправдання. Якщо хочете схуднути — просто робіть це». Правило номер два — щоденно займайтеся нескладною фізкультурою, хоч по 10 хвилин. Також не забувайте про масаж проблемних зон. І знайте міру навіть у дієтичному харчуванні — порції їжі мають бути малими або хоча б середніми.