Чавеса знову прооперували на Кубі
Позавчора у кубинськiй клiнiцi президенту Венесуели Уго Чавесу видалили невелику злоякісну пухлину в районі черевної порожнини. Він перебуває у хорошому фізичному стані, повідомив віце–президент Венесуели Еліас Жауа.
Восени минулого року Чавес пройшов на Кубі через дві операції з видалення злоякісних пухлин та чотири етапи хіміотерапії. Ні тоді, ні цього разу президент не повідомив народу про точне місцезнаходження пухлин та наскільки вони небезпечні для його життя. Всупереч вимогам опозиції, яка хоче, щоб на час відсутності Чавеса його обов’язки були передані віце–президенту Жауа, пропрезидентська більшість у парламенті надала своєму лiдеру повноваження «керувати на відстані» необмежений час.
57–річний Чавес перебуває на посту президента Венесуели вже 13 років і на президентських виборах у жовтні цього року збирається знову висувати свою кандидатуру на наступний шестирічний термін.
У Франції скасовано закон про геноцид вiрменiв
Президент Франції Ніколя Саркозі розпорядився підготувати новий законопроект про запровадження відповідальності за заперечення факту геноциду вірменів у Туреччині у 1915—1917 роках. Він зробив це відразу після того, як Конституційна рада Франції (вища юридична інстанція країни) розглянула подання 139 сенаторів i депутатів Національних зборів (нижньої палати парламенту) i визнала прийнятий 23 січня цього року закон про геноцид таким, що не відповідає Конституції.
За заперечення геноциду вірменiв французький закон передбачав ув’язнення до одного року та штраф у розмірі 45 тис. євро. Цей закон спричинив серйозне ускладнення відносин між Францією та Туреччиною. Рішення Конституційної ради Франції означає автоматичне анулювання закону. Це рішення дуже негативно зустріли Вірменія та вірменська діспора Франції, але з задоволенням привітала Туреччина.
2,5 млн. підписів проти АСТА
Петицію проти міжнародної угоди АСТА (боротьба з iнтернет–пiратством) з підписами 2 млн. 442 тис. 240 європейців передали в Європарламент активісти глобального інтернет–руху AVAAZ. Голова комісії з петицій Європарламенту Ермінія Маццоні пообіцяла уважно розглянути її. Від імені руху AVAAZ зробив заяву Алекс Вілкс: «Коли доходить до зіткнення комерційних прав iз правами людини, Європарламент має зробити чіткий вибір: він повинен стати на боці громадянських свобод і цінностей, які є підставою Європейського Союзу». Противники угоди АСТА вважають, що вона обмежить свободу функціонування інтернету.
У Росії каструватимуть педофілів
Учора президент Росії Дмитро Медведєв підписав закон, який передбачає посилення покарання для педофілів–рецидивістів у вигляді довічного ув’язнення або й хімічної кастрації, пише «Кореспондент». Нагадаємо, закон ухвалила Державна Дума 7 лютого, документ був схвалений і верхньою палатою парламенту РФ.
«Федеральний закон передбачає особливий порядок застосування примусових заходів медичного характеру до осіб, які вчинили злочини проти статевої недоторканності неповнолітніх, котрі досягнули 14–річного віку... Такий комплекс заходів може включати можливість застосування профілактичних медикаментозних засобів, у тому числі хімічної кастрації», — йдеться у довідкових матеріалах закону. Крім того, закон забороняє застосовувати умовне засудження до педофілів.