За оприлюдненими вчора даними ООН, у Сирії з березня минулого року, коли сили безпеки країни розпочали жорстоко придушувати акції опозиції, загинуло вже більше 7,5 тисячi осіб. Як повідомив заступник Генсека ООН Лінн Паско, за «гідними довіри свідченнями», часто в Сирії впродовж доби гинуть бiльше ста цивільних осіб, серед них багато жінок і дітей. Влада Сирії, зі свого боку, заявляє про 2493 загиблих цивільних. І додає, що в сутичках з «озброєними бандами» загинуло 1345 військовослужбовців i співробітників сил безпеки.
Президент Башар Асад не зважає ні на заклики Заходу, ні Ліги арабських держав, поводиться так, як свого часу лівійський диктатор Муаммар Каддафі. Держсекретар США Хілларі Клінтон заявила, що Асад повністю відповідає визначенню воєнного злочинця.
Глава комітету ООН iз прав людини Наві Пиллай на спеціальному засіданні Ради з прав людини у Женеві висунула вимогу про термінове перемир’я у Сирії. Але це не вдається провести через резолюцію РБ ООН, оскільки Росія і Китай, які мають право вето, стали на бік сирійського диктатора. Тому Радбез готує проект нової резолюції з акцентом на гуманітарний бік ситуації в Сирії, сподiваючись, що Москва та Пекін підтримають хоч такий компромісний варіант.
А ТИМ ЧАСОМ...
Із Сирiї тiкає навiть ХАМАС
Про серйозність ситуації свідчить і те, що політбюро радикального руху ХАМАС вирішило залишити Сирію, в якій перебувало з 1999 року, та переїхати до Єгипту і Катару. Заступник політичного лідера ХАМАСу Абу Марзук заявив: «Наша позиція щодо Сирії полягає в тому, що ми не підтримуємо дії сил безпеки режиму та поважаємо волю сирійського народу».