Своєрідну «відзнаку» за дії, що приносять лише шкоду, робітники заводу передали керівникам Херсонщини у відповідь на намагання в судовому порядку змінити керівництво єдиного в державі підприємства з виробництва комбайнів. Нинішній власник Херсонського машинобудівного заводу (ХМЗ) впевнений, що чиновники свідомо банкрутують його підприємство з метою захопити велику територію. «Це звичайне рейдерське захоплення, — переконаний Олександр Олійник. — Заради власної вигоди вони готові знищити єдине у своєму роді підприємство, а на його території побудувати ще один торговельно–розважальний центр».
Солідарні з думкою власника і робітники: лідери профспілкового комітету ХМЗ вручили голові облради Віктору Пелиху і заступнику «губернатора» Анатолію Хоменку персональні подарунки, перев’язані червоним бантом, — «болти заводу Петровського». «Замість колишнього гіганта легкої промисловості Херсонського бавовняного комбінату ми вже отримали розважальний об’єкт площею в 40 тисяч квадратних метрів. Тепер чиновники хочуть організувати ті ж самі «танці на кістках» на місці машинобудівного заводу, — обурюються лідери профспілкового комітету.
Слід зазначити, що доля ХМЗ не залишила байдужими й колишніх лідерів держави. Екс–президенти Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко написали листи Віктору Януковичу з пропозицією взяти під особистий контроль ситуацію на підприємстві. «Незважаючи на створення за вашою вказівкою міжвідомчої комісії для розслідування обставин рейдерства на підприємстві, ніхто з її представників у Херсоні так і не з’явився», йдеться у зверненні. На думку екс–президентів, «створюється враження, що при мовчазній підтримці Херсонської ОДА та обласної прокуратури найближчим часом припинить свою діяльність флагман вітчизняного сільгоспмашинобудування. У заводських цехах замість українського комбайна «СКІФ» збиратимуть чужі комбайни, які на сто відсотків складаються з імпортних комплектуючих, завезених компанією «Техноторг».
За вказаним листом Віктор Янукович доручив главі уряду Миколі Азарову та Генпрокурору Віктору Пшонці розібратися в ситуації. Проте до цих пір остаточного рішення про долю ХМЗ немає. На даний час підприємство простоює, а робiтники ходять на щоденні акції протесту перед будівлею Херсонської облдержадміністрації. Вони вважають, що слухання справи про банкрутство заводу навмисно затягується колегією суддів Господарського суду.