Цьогоріч усі троє львівських байбаків не побачили своєї тіні, від чого дуже радісно свистали. Така поведінка може свідчити лише про одне: весна на Західну Україну прийде скоро — тижнів за чотири–п’ять. Нагадаємо, на відміну від харківського Тимка, якого витягують із теплого кубельця на День байбака (2 лютого), його львівські побратими й посестри — Мишко та дві Марусі — вимушено прокидаються на Стрітення, 15 лютого. Минулоріч до пари байбаків працівники центру знайшли ще одного, а точніше одну. «У природі вони живуть сім’ями, один самець та кілька самок (до десяти), — пояснює «УМ» директор Львівського міського еколого–натуралістичного центру Ігор Антахович. — А в нас були лише самка та самець, тож, сподіваємося, з появою нової подруги наші байбаки таки почнуть розмножуватися».
«У першу чергу День байбака — це дитяче свято, тож і розваги мають бути дитячі, — веде далі пан Ігор. — Тож спочатку ми провели театралізоване дійство про традиції зустрічі весни. До нас прийшли дітки з багатьох шкіл Львова. А яке ж дитяче свято без солодощів? Тому всім нашим гостям наприкінці події роздали «жайворонків» — традиційне печиво, яким в українських селах зустрічали прихід нової пори року». Солодощі напекли до Дня байбака учасники гуртка української кухні.
У період сплячки байбаки час від часу продирають очі, щоб поїсти і «сходити в туалет». А вже зараз, зачувши відлигу, потроху прокидаються. І хоча до «висновків» тваринок директор центру радить ставитися з гумором, усе ж констатує: їхні прогнози збуваються на 60 відсотків.