От і прилетіла «перша ластівка» на наш конкурс. Надіслала її нам 13-річна Юленька Пушенко із села Броварки Глобинського району Полтавщини. Їй дуже сподобалася ідея конкурсу, і вона вирішила здивувати свою матусю й надіслала нам рецепт її грушевого варення. А ще дівчинка написала дуже теплі й хороші слова про свою маму.
Ось рецепт варення з груш із лимоном Ольги Пушенко з Полтавщини:
1 кг груш помити, видалити серцевинку, порізати на 6—8 частин, скласти у посуд для приготування варення, поставити на вогонь і всипати склянку цукру. Постійно помішувати, доки цукор не розчиниться у соку з груш. Кип'ятити 5 хв., потім досипати ще склянку цукру і знову кип'ятити 5 хв., постійно помішуючи.
На 1 кг груш — 1 кг цукру (варити без води). Цукор додавати по одній склянці 5 разів через 5 хв. кипіння. Перед закінченням варіння додати порізану половинку лимона. Гаряче варення розлити в банки і закрутити.
Одразу два листи прийшло на наш конкурс з міста Сарни Рівненської області. Редька Світлана Іванівна пише, що її рецепти досить прості, проте, впевнена, виготовлені за ними ласощi будуть до смаку нашим читачам. Отже, абрикоси у власному соку: видалити кісточки з плодів, викласти в емальований посуд і засипати цукром. Через добу розкласти в 1-літрові банки і простерилізувати 10 хв. На 1 кг абрикосів — 300—400 г цукру. А ще — мармелад з вишень: 3 кг ягід, 1 гк цукру. З вишень видалити кісточки, пропустити через м'ясорубку, додати цукор і варити, безперервно помішуючи, доки на посуді не залишатиметься слід. Наприкінці додати 1—2 ст. ложки рому чи кілька роздроблених ядер з вишні.
Сарчанка ж Євчик Леся Олексіївна прислала дуже оригінальний, хоча й складний для виконання перепис варення з агрусу: на 1 кг ягід — 1,3 кг цукру, 2 скл. води. Ягоди обов'язково витримати у холодній воді. Далі зрізати вершечки і вибрати петлею з мідного дроту зерна. У кожну ягідку покласти волоський горіх, викласти у емальований посуд і залити гарячим сиропом, витримати 4-5 годин. Варити варення у три заходи: 1-й — 15 хв., 2-й — 30 хв., і третій — до готовності. Наприкінці покласти у варення листя з вишні, ложку меду і ваніль. Викласти у сухі банки.
Ще один лист — від нашого «вірного прихильника та шанувальника», як написав нам Василь Войтко зі Жмеринки. Отож комбіноване варення: 1 кг черешень(вишень), 1 кг порічок, 1 кг цукру. З ягід виймаємо кісточки. Порічки промиваємо, відкидаємо на друшляк, ставимо на повільний вогонь, доводим до кипіння і варимо 5 хв. Перетираємо порічки через сито — має вийти 3-4 склянки соку (якщо менше, то жмих з ягід заливаємо кип'яченою водою і «прополіскуємо»). В отриманий сік додаємо 0,5 кг цукру і кип'ятимо. Гарячим сиропом заливаємо черешню, залишаємо настоюватись 5 год, зливаємо сік, додаєм ще 0,5 кг цукру, кип'ятимо і знову заливаємо ягоди, настоюємо кілька годин і тоді варимо 10 хв. Даємо вистигнути варенню і знову доводимо до кипіння. Холодне варення розливаємо в підготовлені слоїки й закриваємо поліетиленовими кришками.
Чекаємо нових рецептів!