Коли на підлозі сараю в поліетиленовому пакеті серед брудних ганчірок знайшли замерзлу новонароджену дитину, жінка визнала: це зробила вона разом із чоловіком. Була досить спокійною, розповідають правоохоронці. «Вразило одне, — каже начальник Ямпільського райвідділу міліції Володимир Помілуйко. — Коли ми повідомили жінці, що її дії підпадають під статтю 115 КК — вбивство, вона здивувалась і спитала, а чому саме вбивство, адже є інше покарання за позбавлення матір’ю життя новонародженої дитини. Тож про докори сумління тут говорити не варто...»
Почалося все з оперативної інформації, отриманої міліціонерами: 29–річна мешканка Ямполя кілька місяців з’являлася на людях з явними ознаками вагітності. І раптом — ні ознак, ні дитини, ні жодних коментарів. Можливо, співробітники райвідділу й не насторожилися б, але згадана жінка вже потрапляла в поле зору міліції. За короткий час вона народила трьох дітей.
У 2008–му — дівчинку від співмешканця. Оскільки про виконання батьківських обов’язків не йшлося, пару позбавили батьківських прав і дитину віддали до дитячого будинку. Втім народжувати — не виховувати. Вже за рік з’явилося наступне дитя, ще за рік — знов. Останній новонароджений не вижив. Отже, з матір’ю мешкала лише друга дитина, трирічний хлопчик. Ще одного «рота» батьки не хотіли, тому четверта дитина ще до народження була приреченою. Про контрацепцію горе–батьки, певно, не згадували...
Міліція почала перевірку. Підозрюваній довелося пройти медичний огляд, який встановив, що жінка нещодавно мала пологи. Де ж немовля? Його прийшли шукати в господі подружжя. І знайшли.
«Результати експертизи засвідчили, що на цьому світі цілком здорова дівчинка прожила трохи більше десяти хвилин, після чого її задушили, — розповідає речник обласної міліції Ельвіра Біганова. — Зі слів жінки, на облік до лікарні вона не стала, народжувала вдома. Коли народила, самотужки перерізала пуповину й покликала чоловіка. Після недовгої розмови вони вчинили задумане, вкинули мертве дитя в пакет і, мов зайву річ, винесли до сараю. На запитання слідчих, навіщо було вбивати немовля, адже його можна було віддати на виховання державі, жінка й досі не може дати чіткої відповіді. Лише твердить, що все одно потрібно було б платити гроші, навіть за пелюшки».
Таке пояснення віддає махровою дебільністю — явною чи вдаваною, але навряд чи якийсь діагноз може звільнити від покарання за вбивство дитини. Сьогодні жінка й чоловік заарештовані й до рішення суду перебуватимуть під вартою. Це втішає принаймні з огляду на те, що «зістругати» ще одну вагітність у них не буде можливості. Стаття, за якою їм пред’явлено звинувачення, передбачає до п’ятнадцяти років позбавлення волі або довічне ув’язнення.