На «01» зателефонували будівельники. Працюючи поруч, вони почули, як покликав на допомогу один чоловік, за кілька хвилин пролунав зойк іншого. Зазирнувши до каналізаційного колодязя, вони побачили на далекому дні двох людей, вже непритомних.
На щастя, всі діяли швидко. Будівельники звернулися до служби порятунку. Пожежники оперативно прибули на виклик. Допомогти постраждалим було непросто: вузький колодязь дозволяв спуститися вниз лише одній людині. Діяти довелося з апаратами захисту органів дихання та зору, бо ж виявилося, що концентрація сірководневого газу в колодязі з життям не сумісна. Це й стало причиною такої швидкої втрати свідомості потерпілими. За допомогою рятувальних мотузків пожежнику довелося спускатися на глибину близько семи метрів. Спочатку витягнули 30-річного чоловіка, якого негайно відправили до реанімації. Потім спустилися за другим. 28-річний потерпілий був майже без ознак життя. Першу допомогу йому поспішили надати лікарі обласного пологового будинку, що розташований навпроти. Анестезіолог-реаніматолог Володимир Заболотний підтримував у чоловіка життя до прибуття «швидкої допомоги». Зараз врятовані перебувають у детоксикологічному відділенні п'ятої міської лікарні. Стан їх тяжкий, але зволікання з порятунком узагалі б позбавило потерпілих будь-яких надій.
Центр пропаганди Управління МінНС України в Сумській області особливо відзначає професійність начальника караулу самостійної пожежної частини №2 Зарічного району Сум. Саме Олег двічі спускався в колодязь-пастку, аби витягнути непритомні тіла.
Потерпілі виявилися працівниками житлово-комунального господарства. Як потрапили вони в складну ситуацію і яке уявлення про техніку безпеки мають у житлово-комунальному підприємстві, з'ясовує службове розслідування.