Підприємці, які ведуть бізнес у малих архітектурних формах (МАФ), учора зібралися вимагати підтримки на черговому зібранні Київради рішення «Про деякі питання здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах». За словами одного з учасників акції, лідера Християнсько–демократичного союзу підприємців Сергія Бєлана, «акція не політична, а суто бізнесова»: «Ми зібралися, щоб відстояти свої інтереси й мати змогу спокійно працювати, щоб годувати свої сім’ї надалі».
Вимоги у людей прості: зробити повну легалізацію бізнесу і наведення порядку в галузі МАФ, виробити реальні інструменти контролю з боку київської громади за чистотою та благоустроєм території навколо законно встановлених МАФів, провести обов’язкову і своєчасну сплату платежів до бюджету міста і, найголовніше, зберегти Києву в умовах кризи 80 тисяч робочих місць.
Як розповів «УМ» Сергій Бєлан, потрібне рішення депутати, зрештою, таки прийняли. «Це наша перемога. Нарешті, в нашій сфері буде прозора та чітка схема правил роботи. Тепер ми знаємо, куди і скільки платити. А головне — все це законно». Також підприємці написали і розповсюдили свій маніфест до влади, який роздали всім фракціям та депутатам. У ньому, зокрема, підприємці звинувачують фракцію Віталія Кличка, «Народної партії» Володимира Литвина та інших у тому, що вони хочуть провалити голосування за цей законопроект. Утім, як відзначив пан Бєлан, сьогодні відсутність їхніх голосів не завадила прийняти потрібну підприємцям постанову.
Натомість депутат Київради Олександр Бригинець переконаний, що в такий спосіб голова Київміськдержадміністрації Олександр Попов зробив собі піар напередодні виборів. «Спочатку він визнав корупцію в цьому виді бізнесу. Потім запропонував володарям кіосків співпрацю, тож тепер бачимо, що за нього готові голосувати близько 100 тисяч підприємців. А це майже п’ять відсотків виборців. На жаль, вони не розуміють, що таке покращення життя тимчасове. Вже наступного року більшість МАФів зникнуть, оскільки давно є рішення про введення квоти на кількість кіосків у столиці. Квота — декілька тисяч споруд, а сьогодні їх реально більше тринадцяти тисяч. Усі зайві просто знесуть».