Закон збереження таємниць

Закон збереження таємниць

Диявол любить ховатися у дрібницях. Конституційний Суд визнав, що збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди державою, органами місцевого самоврядування, юридичними або фізичними особами «є втручанням в її особисте та сімейне життя». «Таке втручання допускається винятково у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини», — йдеться в постанові.

На перший погляд, рішення Конституційного Суду, оприлюднене вчора, абсолютно личить існуючим в Україні юридичним реаліям: в Україні давно діє заборона на збирання та поширення конфіденційної інформації. Втім Конституційний Суд вирішив розширити межі цього поняття і створити підстави для несумлінності деяких чиновників.

Кілька для Луценка

Кілька для Луценка

Учорашнє засідання суду у справі Юрія Луценка проходило вже без виклику «швидкої» для хворого екс–глави МВС (як минулого тижня), але доволі форсованими темпами, як і попередні слухання. Утім iмовірність медичної допомоги підсудному не виключалася до останнього. Адже, за словами дружини екс–міністра Ірини Луценко, перед виїздом до суду з СІЗО її чоловіку видали сухий пайок, в якому були сало, хліб та рибна консерва «кілька». І це при тому, що лікарі рекомендували Луценковi через діагностовані хвороби черевної порожнини дієту і шестиразове харчування.

Поділ Закарпаття

Поділ Закарпаття

На Закарпатті виник конфлікт між Партією регіонів і партією «Єдиний центр», одним із лідерів якої є міністр із питань надзвичайних ситуацій Віктор Балога. Як пише газета «Коммєрсант–Україна», у ПР вирішили висунути своїх кандидатів у всіх шести мажоритарних округах області, при тому, що досі, за словами «губернатора» Олександра Ледиди, існувала домовленість, за якою і «Регіони», і «Єдиний центр» спиратимуться на три округи.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Сиру — мир. Чи пальмовий жир?

Сиру — мир. Чи пальмовий жир?

Російська санітарна служба дійшла висновку, що українські виробники сиру таки порушують права російських споживачів, надаючи недостовірну інформацію про склад продукції. У 14 перевірених зразках сирів Росспоживнагляд знайшов рослинні жири, хоча на етикетці кожного зі зразків цієї інформації не надано. Згідно з нормами державного стандарту, який діє в Російській Федерації, якщо в сирі є рослинна олія, він має називатися «сирним продуктом».

У дитсадок — через інтернет

У дитсадок — через інтернет

Обласний центр Прикарпаття входить до сімки великих міст України, в яких упродовж останнього десятиліття сформувалися найбільші черги до дитсадків. Близько двох тисяч маленьких іванофранківців змушені сидіти вдома, позаяк не можуть «проштовхатися» в дошкільні навчальні заклади. Дефіцит місць для малюків, окрім створення сприятливого ґрунту для корупції, змушує батьків заздалегідь займати чергу одночасно в кілька дитсадків, що вносить додатковий хаос у планування дошкільної освіти. Аби знайти вихід із патової ситуації, в місті за сприяння міжнародного фонду «Відродження» та благодійного фонду «Родина» вперше в Україні почали запроваджувати електронну систему реєстрації дошкільнят, яка діє в розвинених державах світу.

І знову під Крутами бій

І знову під Крутами бій

Напередодні дня вшанування пам’яті Героїв Крут, 28 січня, неполітичні організації — Київський курінь ім. Героїв бою під Крутами спільно із Національною скаутською організацією «Пласт», Спудейським братством Києво–Могилянської академії, Спілкою української молоді здійснять щорічну мандрівку до меморіалу, де в 1918 році відбулася трагічна битва київських студентів із більшовиками.

Фатальна «Тойота» досі в голови

Фатальна «Тойота» досі в голови

Обіцяних ще на 20 січня остаточних висновків щодо скандальної аварії на Хмельниччині, до якої вважають причетним голову Тернопільської облдержадміністрації Валентина Хоптяна, досі не чути. Скандал навколо цієї справи в Тернополі не вщухає, навіть навпаки. Одним із тих, хто переконаний у провині «губернатора» у ДТП зі смертельним наслідком (нагадаємо, в зустрічних «Жигулях» загинув пасажир) і хоче це будь–що довести, є народний депутат України, голова тернопільської обласної організації ВО «Батьківщина» Василь Деревляний. Учора він зібрав прес–конференцію, на якій оприлюднив нові факти щодо обставин аварії 31 грудня за участю службового автомобіля голови ОДА.

Пінзель паризький

Пінзель паризький

До Львова приїхала делегація зі знаменитого Лувру — спеціалісти, які займаються організацією виставки Іоана Георга Пінзеля у найвідомішому паризькому музеї. «До нас завітав архітектор iз Лувру, який проводить усі необхідні заміри для організації виставки», — зазначив у коментарі «УМ» директор Львівської національної картинної галереї Борис Возницький. Виставку Пінзеля в Луврі заплановано на кінець цього року.

Дракони напоказ

Дракони напоказ

Рік Дракона за східним календарем, який «офіційно» почався позавчора, у Київському зоопарку вирішили відзначити «профільним» поповненням експозиції. Днями до столичного звіринця привезли одразу п’ятьох варанів. Як пересвідчилася «УМ», «символи року» вже навіть доступні для огляду відвідувачам, але щоб їх побачити, треба мати неабияке терпіння. «Варани поки не пристосувалися до оточення.

Євро–одинадцятикласники

Євро–одинадцятикласники

Футбольний чемпіонат Європи вніс суттєві корективи в навчальний рік цьогорічних випускників. Як повідомляє офіційний сайт Міністерства освіти, для одинадцятикласників останній дзвоник цьогоріч віддзвенить ще 3 травня, тобто в цей день завершаться навчальні заняття. 4—11 травня вони здаватимуть випускні іспити, які тепер називаються державною підсумковою атестацією, iз трьох предметів: української мови (обов’язково), на вибір математики або історії (обов’язково) та ще одного предмета за вибором учня. А вже 12—13 травня випускникам вручать документи про середню освіту, тобто відбудуться випускні вечори. Відтак 15 травня — 7 червня всім, хто має намір стати студентом вишу, доведеться писати тести Зовнішнього незалежного оцінювання.

Пішов геть, холоп!

Пішов геть, холоп!

Супермаркети годують українців простроченою продукцією. А на зауваження покупців, навіть якщо це журналісти та громадські діячі, замість того, щоб прибрати з полицi неякісний товар, адміністрація магазину наказує охоронцям випхати надто уважних клієнтів на вулицю. Днями в рамках інформаційної кампанії «Україна без холопів», мета якої — захист прав споживачів, журналісти, блогери та громадські діячі з фото– та відеоапаратурою навідалися у донецький продуктовий маркет «Сокіл». Та коли почали фіксувати факт продажу товарів із вичерпаним терміном придатності, наштовхнулися на «нерозуміння» працівників магазину. У відповідь на зауваження, що знімати на відео не заборонено законом, адміністратор спершу нецензурно вилаявся, а потім наказав охороні вивести непроханих гостей.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Всі статті рубрики