Традиція пірнати в ополонку під час хрещенських морозів з’явилася давно. Але й сьогодні мало людей знають, кому можна пірнати, кому це категорично заборонено та для чого це взагалі потрібно. «УМ» поцікавилася в любителя зимового плавання з двадцятирічним стажем, пана Юрія Поганяйла, які є тонкощі в цій справі.
«По–перше, перед тим як пірнути в ополонку, треба пройти хоч два тижні підготовки. Можна вдома приймати контрастні душі, обливатися водою, поступово зменшуючи її температуру, — розповідає чоловік. — Важлива також і психологічна підготовка. Багато хто не може пересилити себе зайти в воду. Тут потрібна допомога більш досвідчених друзів, які зможуть підтримати та підстрахувати. На Водохреще набагато легше почати займатися зимовим купанням, бо коли навколо всі це роблять, чому б і собі не спробувати? Звичайно, обов’язково треба бути тверезим. Сто грамів «для хоробрості» лише зашкодять. І головне пам’ятати: пірнув кілька разів — i виходь. Я бачив фанатів, що дійсно купалися в крижаній воді якийсь час, але майже всі вони потім звалювалися із запаленням легенів чи іншими хворобами. Знайте міру».
Любов Забава, що все життя працювала лікарем, каже: «Одноразове пірнання у холодну воду — це величезний удар по всій судинній системі людини. Застерігаю, люди з проблемами, зокрема з пневмонією, цукровим діабетом, вадами серця та астматики, мають спочатку порадитися з лікарем, чи варто їм пірнати».