Як відомо, Схід — справа загадкова. І узагальнююча дата відзначання настання нового року за місячним календарем — «за східним» — не точна. Скажімо, у Країні Східного Сонця більшість японців святкує настання нового року звично для нас — з 31 грудня на 1 січня. Втім це не завадить тому, щоб «на хвилі» зимових свят різних країн і частин континентів згадати про вишукану і незвичайну японську кухню. Щоб поекспериментувати з її стравами, нагадаємо, у більшості випадків варто заглянути у спеціалізовані відділи на кшталт «Усе для суші».
Дуже просто зробити «свинину териякі». Для приготування страви потрібно: соус териякі — 4–5 столових ложок; свинина — 400 г; рослинна олія (бажано кунжутна) — 2 столові ложки, для прикрашання — насіння кунжуту, листя зеленого салату та свіжий або маринований огірок. Свинину потрібно нарізати тонкими смужками, скласти у миску і полити 3–4 столовими ложками соусу териякі. (Його можна купити у спеціалізованих відділах, а можна приготувати власноруч: змішати у пропорції 1х1 біле столове вино та соєвий соус і додати за власним смаком подрібнені імбир та часник, трохи цукру). Перемішавши м’ясо, залишаємо його маринуватися близько години, упродовж цього часу ще двічі перемішуємо шматки. Насамкінець нагріваємо сковороду, додаємо олію, швидко зливаємо з м’яса маринад (але не виливаємо його) і викладаємо шматки свинини на пательню. Смажимо, періодично струшуючи, упродовж кількох хвилин, допоки м’ясо не підрум’яниться. Потім поливаємо його маринадом, додаємо ще 1–2 ложки соусу і залишаємо на вогні на 3–5 хвилин, допоки основна частина маринаду не випарується, посипаємо кунжутом — і страва готова. Подавати її слід з рисом, листям зеленого салату та огірком.
При приготуванні японських страв варто пам’ятати, що їхні порції у Країні Східного Сонця — майже мініатюрні. Згадайте суші. А салати — не наші миски олів’є, на тарілках красуються стовпчики завбільшки як невелика, ще й зрізана, чашка. Зважаючи на це, беріть для приготування японського «коні салату» приблизно порівну свiжих огірків та маринованої морської капусти, трохи менше крабового м’яса, і для прикрашання — дрібну рибну ікру, яку використовують для суші. Окремо наріжте дрібною соломкою огірок і спочатку викладіть її на паперову серветку, яка вбере зайву вологу. Крабове м’ясо також повинно мати форму дрібної соломки. Далі залишилося змішати ці два інгредієнти з морською капустою та невеликою кількістю бажано японського майонезу, який дуже різниться за смаком від будь–якого нашого (він гостріший і солоніший). Зверху — трохи дрібної ікри.