Коли я була школяркою, а мій брат ще ходив до дитячого садочка, до нас щороку приходив справжній Дід Мороз! Ми декламували новорічні віршики, брат соромився і ховався за мамину спідницю. І, звісно, найбільше зацікавлення у нас викликав великий мішок, з якого дід витягував справжні дива — кульок мандаринів, шоколадні цукерки, светрик (яке розчарування) чи іграшку. Пізніше ми зрозумiли, що то до нас приходив перевдягнений дядя Коля, наш сусіда. А наш тато потім перевдягався у той же костюм і ходив вітати «дядьКолiних» дітей. Попри те, відчуття новорічної казки залишається зі мною дотепер.
Сьогодні батькам необов’язково клеїти бороду з вати, нашивати її на стару куфайку та фарбувати червоною гуашшю ніс. Можна орендувати гарний «дідморозівський» костюм: шубку, рукавиці, шапку з бородою і навіть костур. Таке задоволення коштує від 50 до 300 грн. за добу, залежно від якості костюму, плюс завдаток за вартість маскарадного наряда — від 500 до 1500 грн.
Якщо ж дитина не вірить, що прибулець iз бородою — справжній Дід Мороз, а не перевдягнутий батько, можна замовити послугу професійного актора, а для підтвердження статусу запросити ще й Снігуроньку. Безліч інтернет–сайтів сьогодні рекламують послуги своїх Дідів та Снігуроньок — акторів iз багаторічним стажем, які «вміють створити атмосферу свята» за 15—30 хвилин як українською, так i росiйською мовами.
Якщо комусь із батьків хочеться якось особливо привітати свою дитину на Новий рік, то вони можуть запросити, наприклад Діда Мороза–оперного співака або Снігуроньку–флейтистку. Для особливо вибагливої малечi, чиї татусi готовi «розкошелитися», артисти влаштують шоу мильних бульбашок, лялькову виставу чи привезуть дресированих тваринок.
Замовляти Дiда Мороза додому варто завчасно, бо графік акторів досить напружений. У новорічну ніч виклик Діда Мороза та Снігуроньки коштує найдорожче (в середньому по Україні 500—700 грн.), а за день–два та пiсля 1 сiчня — приблизно 300 гривень.