Днями від ускладнень пiсля кору, що призвели до двосторонньої пневмонії, помер 16–річний хлопець, мешканець Дрогобицького району. Завідувач епідеміологічним відділом Львівської обласної санітарно–епідеміологічної станції Наталя Тімко пояснює «УМ»: «Не так небезпечний кір, як ускладнення від нього. Юнак з високою температурою потрапив до районної лікарні, а вже потім його перевезли в обласну інфекційну. Якби батьки звернулися до медиків не на 16–ту добу захворювання, можливо, все сталося б інакше. У хлопця була гарячка, висипи та задишка, тож за два тижні реанімації він помер. Помер він не від кору, а саме від ускладнення. Пневмонія розвинулася як вторинна інфекція».
Хлопець мав усі відповідні щеплення. «Але це не допомогло, бо щеплення йому робили в період iз 1996 по 2001 роки. Встановлено, що тоді щеплення від кору робили з вакцини, яку нам надіслали як гуманітарну допомогу, тому умов її зберігання не дотримувалися. Після 2001 року в Україні була вже нормальна вакцина», — пояснює пані Тімко. Варто додати, що будь–яка вакцина — це складний препарат, якому потрібна спеціальна температура зберігання. Якщо під час транспортування він перегріється або замерзне, то стає непридатним i навіть може бути шкідливим чи небезпечним для здоров’я людини.
Зараз в інфекційному відділенні Львівської обласної лікарні перебувають уже більше ста хворих на кір пацієнтів. А медики очікують на збільшення числа шпиталізованих. «За перші одинадцять місяців на Львiвщинi на кір захворіли 222 людини, а за останні тижні маємо вже 655 хворих. До епідемії ще далеко, але пік захворюваності в регіоні припаде на лютий–березень наступного року. Як відомо, захворювання на кір збільшуються раз на п’ять років, тому ми були готові до нинішньої ситуації», — каже Наталя Тімко.
Додамо, що останні смерті від ускладнень, завданих кором, на Львівщині фіксували майже десять років тому. Тоді померли дві людини.
А ТИМ ЧАСОМ...
Кiр прийшов iз Європи
В Україні все частіше говорять про епідемію кору. Масово ще потрапляють до лiкарень пiдлiтки на Волинi та Прикарпаттi. В інших областях нових спалахів захворювання немає. Як передає UBR.ua, міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко запевнив, що епідемії не буде, а в «проблемних» регіонах зараз «проводять обмеження багатолюдних подій чи акцій; ті діти, які не пройшли щеплення, відсторонені від занять та вчаться вдома». У Міністерстві охорони здоров’я запевняють, що хворобу завезли до України з Європи, де за жовтень було зафіксовано 31 тисячу випадків захворювання на кір.