Учора лауреату Державної премії імені Тараса Шевченка пішов би сьомий десяток. Талановитий співак, голос якого чули в багатьох країнах світу, а його пісні й досі є популярними, пішов із життя рано. До 60–річчя з дня народження Яремчука на обласній філармонії в Чернівцях, де свого часу працював Назарій, відкрили пам’ятну дошку і кімнату–музей. В урочистому відкритті взяли участь діти народного артиста України — сини Дмитро та Назар і донька Марійка, дружина Дарина, друзі, рідні, а також представники влади.
Меморіальну дошку виготовив чернівецький скульптор Артем Присяжнюк. За його словами, він прагнув втілити в барельєфі основні якості Назарія, відмінні риси його пісень — про родину, про рідний край, про Україну. Композиція має символічний характер, відзначив скульптор, адже тут і калина як символ України, і соловей, який «вінчає» композицію та уособлює талант Яремчука.
У Чернівецькій обласній філармонії Назарій Яремчук працював iз 1970 по 1995 роки, доки важка хвороба не припинила його життя на 45–му році. Саме в Чернівцях співак познайомився з пешою дружиною Оленою Шевченко, з якою прожив 15 років і виховав двох синів. Вони разом працювали в «Смерічці», але згодом розійшлися. Назарій одружився вдруге, Олена теж вийшла заміж і народила сина. Зараз вона працює виконавчим директором фестивалю «Родина», який організували та багато років проводять Дмитро та Назар.
Цього року було проведено й конкурс молодих виконавців сучасної української пісні імені Назарія Яремчука, який днями завершився гала–концертом. Перемогу здобула чернівчанка Мар’яна Українець. Обласна влада навіть вирішила започаткувати мистецьку премію імені Яремчука, яку вручатимуть найбільш обдарованим молодим виконавцям напередодні його дня народження.
Учора концерт пам’яті Назарія Яремчука відбувся й на його малій батьківщині — в гірському містечку Вижниця.