Новим президентом Миколаївського суднозаводу став херсонець Василь Федін, який узяв на себе відповідальність вивести підприємство зі стану хронічного банкрутства. Нагадаємо, станом на 10 листопада заборгованість із заробітної плати на заводі становила близько 40 мільйонів гривень. Із тисячного колективу роботою було зайнято не більше ста осіб. Господарський суд уже виніс постанову про порушення процедури банкрутства на ЗАТ «Океан» за позовом управління Пенсійного фонду в Миколаївській області. Відтак розглядали схеми продажу частини обладнання заводу на металобрухт iз метою погашення боргу перед робітниками.
Однак спробу «губернатора» Миколаївщини навести порядок на підприємстві й поставити нового керівника керівництво «Океану» розцінило як рейдерське захоплення. «Фактично відбулося захоплення заводу через псевдобанкрутство, яке за своєю суттю є типовою схемою рейдерства, що в останні роки широко застосовується в Україні», — охарактеризував ситуацію голова наглядової ради «Океану» Сергій Копилов.
Сам же голова облдержадміністрації Микола Круглов каже, що більше року намагається безрезультатно знайти спільну мову з керівництвом суднозаводу: «Хочу, щоб усі розуміли: я не можу одноосібно вирішувати долю підприємства. Там присутні іноземні інвестори, які відмовляються виконувати закони нашої країни. Нині ситуація перебуває на контролі Президента».
Ініціатором чергового витка подій на суднозаводі стала несподівана ревізія з Києва та Дніпропетровська. Як стало відомо «УМ», 18 листопада одразу п’ять автобусів iз представниками охоронної фірми з Дніпропетровська в’їхали на територію Чорноморського суднобудівного заводу, після чого перебазувалися на територію заводу «Океан». Люди в камуфляжі, нейтралізувавши охорону, захопили будівлю заводоуправління і головну прохідну.
Відразу кілька свідків подій повідомили, що людям у камуфляжній формі після захоплення привезли зброю, в тому числі й автоматичну. З будівлі заводоуправління нікого не випускали до самого ранку, хоча деяким працівникам вдалося вислизнути близько другої години ночі.
Підсумком ревізії стало призначення нового президента суднозаводу. «Моє завдання тут — у найстисліший термін навести порядок і вийти на беззбитковість. Я знаю, як це зробити, і зможу це зробити. У нас уже є замовлення, які ми потенційно можемо розмістити на «Океані», — заявив у своєму першому інтерв’ю новопризначений очільник підприємства Василь Федін.
А повідомлення про «збройне захоплення», за його словами, «повна нісенітниця». «Охорону на підприємстві, зрозуміло, довелося замінити. Разом зі мною прийшли і деякі нові люди: я беру з собою тих, хто допомагатиме мені швидше запустити підприємство, нормалізувати заробітну плату і завантажити завод замовленнями. Хоча 99 відсотків тих співробітників, які працюють зараз на «Океані», працюватимуть і надалі, а ми обов’язково використаємо їхній досвід. Ніяких озброєних захоплень не було, ніхто мені не перешкоджав: ми показали охороні рішення наглядової ради, показали виписку про Державну реєстрацію, де я вписаний керівником підприємства, і мене в супроводі кількох співробітників Державної служби охорони тут же допустили до приймальні. Черговий потиснув руку, запитав про зарплату й відкрив мені кабінет. Я встиг поговорити з усіма працівниками, прийняли нас добре. Причому саме тому, що заводчани розуміють: я прийшов не «пиляти» підприємство, а запустити його в найкоротший термін».
Зазначимо, що Василь Федін є депутатом Херсонської міськради від Партії регіонів. Сам він не пов’язує своє майбутнє з Миколаєвом і готовий повернутися на рідний суднозавод у Херсоні, щойно виведе з кризи миколаївське підприємство.