Уже традиційними для Київського книжкового ярмарку «Медвін», який минулого тижня проходив учотирнадцяте, стали кулінарні майстер–класи письменників. Цього разу біля плити «Літературної кав’ярні» стояла і Наталя Тисовська, «Три таємниці Великого озера» якої вибороли цьогоріч срібну статуетку конкурсу «Коронація слова». Авторка відзначеного інтелектуально–пригодницького роману, де несподівано гармонійно переплітаються життя українців та індіанців, містика і реалії, вирішила поділитися рецептами оджибвейської кухні і влаштувала в Києві «День подяки на Великому озері», звичайно, адаптувавши традиційні для індіанців страви до наших реалій.
Отже, якщо хочете відчути незвичайну салат «Дикий рис з індичкою» атмосферу, готуйте. Для цього знадобляться: склянка дикого (або звичайного) рису, по 100 г індичого м’яса та почищеної кореневої селери, 1—2 яблука, по стопці чищеного обсмаженого насіння гарбуза та соняшнику, 1—2 стебельця сушеної зубрівки, 1—2 столові ложки горіхової олії, сіль. Для початку треба зварити й охолодити рис (для звичайного беремо вдвічі більше підсоленої води; дикий рис бере трохи більше води і вариться вдвічі довше). Індичатину треба зварити з додаванням цибулі, моркви, спецій і солі, охолодити. М’ясо порізати впоперек волокон, розібрати руками. Селеру натерти на тертушці. Яблука почистити від шкірки й теж натерти на тертушці. Змішати рис, м’ясо, селеру, яблуко, гарбузове й соняшникове насіння, посолити за смаком. «Ниточки» сухої трави зубрівки подрібнити й додати до салату, все разом заправити горіховою олією, добре перемішати і дати годину постояти.
Ще одна страва, в якій переплітаються дворічне перебування Наталі Тисовської у Канаді й українські реалії — десертний гарбуз у сиропі. Для приготування цих цукатів знадобляться кілограм чищеного гарбуза, літр березового, кленового або цукрового сиропу (літр води, 800 г цукру, сік лимона), склянка чищених волоських горіхів. Гарбуз потрібно порізати на кубики зі стороною приблизно 2 см. Сироп довести до кипіння й залити ним гарбуз, поставити на ніч, щоб кубики добре просякли сиропом. Зранку гарбуз тричі довести до кипіння й кожного разу відставляти, щоб він охолов. У результаті кубики мають перетворитися на золотаво–прозорі. Далі їх залишилося перекинути на друшляк, щоб стік сироп, а гарбуз трохи підсох. Насамкінець подрібніть горіхи й обкачайте в них цукати, які ще треба 1—3 години (до бажаної сухості) підсушити в духовці на мінімальній температурі з трішки прочиненими дверцятами.
Смачного по–українськи, по–канадійськи і по–індіанськи!