Невтішні висновки випливають зі щорічного звіту FIDH — Міжнародної федерації з прав людини — в якому йдеться про діяльність правозахисників у різних державах світу. Згідно з опублікованими вчора результатами моніторингу, Україна перебуває на одному щаблі з Угандою, Афганістаном і М’янмою з позначкою «найсерйозніший тиск на правозахисників».
У звіті, зокрема, описано всі випадки утисків, переслідувань та правопорушень стосовно журналістів, правозахисників і громадських діячів. Згадано й про зникнення головного редактора харківської газети «Новий стиль» Василя Климентьєва, й про арешт директора львівського музею «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого. Пишуть про обшук у квартирі координатора Вінницької правозахисної групи Дмитра Гройсмана, якого підозрювали в поширенні порнографії, та побиття і спроби порушення кримінальних справ проти голови кримського відділення громадської організації «ЮЗЕР» Андрія Федосова.
Голова правління Міжнародної ліги захисту прав громадян України Едуард Багіров у коментарі «УМ» зазначив, що така статистика є досить сумною: «Ці дані викликають у мене занепокоєння як у патріота України. По–перше, неприємно, що мою Батьківщину заносять в різноманітні «чорні списки». Але головне те, що влада жодним чином не реагує на такі документи, і це тільки підтверджує правдивість таких звітів».
Автори звіту пишуть, що, починаючи з 2010 року і до сьогодні, ситуація в Україні погіршилася. За словами міжнародних правозахисників, наша держава разом із Білоруссю, Росією та іншими країнами СНД має загрозливі тенденції до авторитаризму. При цьому Росія за рейтингом — на кращій позиції, ніж Україна. Пан Багіров на це відповідає однозначно: «Я не згоден iз таким рішення. Хоч як у нас утискають права людини, в Росії з цим іще гірше. Хоча Україна зараз входить до п’ятірки країн, від яких найбільше йде звернень до Європейського суду з прав людини».
Правозахисник вважає, що треба просто бути небайдужим і боротися за свої права, тоді в наступному році і рейтинг в нашої держави буде кращим.