Трудовий колектив книгарні «Сяйво» уже виграв один суд у рейдерів, які під патронатом КМДА 20 місяців тому закрили книгарню і намагаються передати її приміщення, розташоване в самому серці столиці, іншому, комунальному, власнику. Завтра, 27 жовтня, цю справу, за скаргою супротивників «Сяйва», розгляне Апеляційний суд Києва. Утім КМДА не бажає чекати вердикту — того ж дня на розгляд Київради поставлено питання, вирішення якого є наступним кроком у рейдерському поступі. А саме — про перейменування комунального підприємства «Київський міський центр розвитку рибного господарства» на КП «Міський магазин», саме воно й «заселиться» у «зачищену» від «сяйвівців» книгарню.
Олексій Давиденко, депутат Київради (фракція «Республіка Київ»), iз сумом прогнозує, що, попри зусилля опозиції зняти з порядку денного це питання, «швидше за все, голосування буде позитивним»: «Київрада повернулася до сумної практики голосування більшістю, як за часів Черновецького». «Це «рибне» підприємство — одне з сотень подібних, які понастворював Черновецький. Вони слугували юридичним прикриттям для проведення потрібних колишньому мерові майнових рішень», — пояснює Давиденко. «Операція називається «Липове банкрутство». Комунальне підприємство «заходить» на звільнене для нього місце, намагається буцімто вести якусь діяльність, але водночас не платить нічого в бюджет, а за якийсь час його оголошують банкрутом. Це прихована, дуже швидка та ефективна форма рейдерства», — детальніше розтлумачує Олександра Кужель, віднедавна — координатор громадського руху «Громадянський опір». (Вийшовши днями з Тiгіпкової «Сильної України» через незгоду з політикою злиття партії з правлячою Партією регіонів, пані Кужель енергійно кинулася у вир громадської діяльності й нині очолила рух борців за «Сяйво»). Кужель, отже, розвінчує заяви КМДА, зокрема першого заступника її голови Олександра Пузанова про те, що натомість «Сяйва» вже 6 листопада з’явиться інша книгарня, профіль магазину не буде змінено, там продаватимуть книжки, а не, припустімо, рибу.
Але, за логікою, навіщо міняти одну книгарню на іншу? Тим часом безробітні співробітники «Сяйва», переважно люди немолоді, майже два роки виживають на свої мізерні пенсії у приблизно 800 гривень, майно легендарної книгарні вилучено, а це зокрема 60 тисяч книжок вартістю 5 млн. гривень, а на руках трудового колективу є судове рішення про законність продовження оренди приміщення ще на 12 років. «Часи змінилися. Нам протистоять рейдери в костюмах, а не в чорних шапочках і з брудом під нігтями», — констатує адвокат «сяйвівців» Олег Король. Він певен, що Апеляційний суд винесе позитивний для трудового колективу «Сяйва» вердикт, адже «закон на нашому боці».