Спочатку в Шевченківському районі стався великий зсув ґрунту, який призвів до витоку газу. Необережне паління цигарки поруч з аварією спричинило серйозний вибух, внаслідок чого постраждали навколишні будинки. Загинуло кілька людей, ще більше отримали поранення, але на місці події оперативно з’явилися рятувальники, які ефективно та миттєво ліквідували наслідки катаклізмів і допомогли постраждалим людям.
На щастя, йдеться не про справжню НП — таким був сценарій комплексних штабних навчань iз цивільної оборони за участю рятувальників Міністерства надзвичайних ситуацій, «Київгазу», «Київенерго», «Водоканалу», служби медицини катастроф і міліціонерів, які відпрацьовували свої навики в надзвичайних ситуаціях. Усі постраждалі та загиблі були «масовкою», яку заздалегідь запросили до участі у тренуваннях.
Відбувалося все це просто у дворі житлових будинків. Місцеві жителі хоч і побоювалися, та були не проти навчань. «Краще вони зараз усе відпрацюють і потім у реальній ситуації зроблять правильно», — висловив свою думку в розмові з «УМ» мешканець сусідньої багатоповерхівки, пан Юрій. «Аби лише шкоди не наробили», — бідкалася пенсіонерка Лідія Петрівна.
Шкоди не наробили, хоча, коли підривали газ, шибки в навколишніх будинках ледве встояли. Зсув ґрунту, вибух газової труби, пожежа, евакуація мешканців iз верхніх поверхів будинків та обрив лінії електропостачання — для ліквідації наслідків задіяли 51 одиницю спецтехніки та 257 осіб особового складу.
Начальник управління цивільного захисту Шевченківського району столиці Вадим Германцев відзначив дії своїх вихованців «як високопрофесійні». А начальник служби цивільного захисту Міністерства питань iз надзвичайних ситуацій генерал–майор Василь Квашук у коментарі «УМ» додав: «Добре було б, якби по всій Україні рятувальники мали таку техніку, як ми сьогодні. На жаль, навіть столиця не забезпечена всім необхідним, що вже казати про регіони».