Президент України (2005—2010 рр.) Віктор Ющенко звернувся до Київського райсуду міста Сімферополя (Автономна республіка Крим) із позовною заявою про захист честі, гідності та відшкодування завданої моральної шкоди. Наразі суд ще не визначився щодо відкриття провадження у справі. Відповідачем має бути народний депутат Геннадій Москаль, який зареєстрований саме у Сімферополі. Ціна позову — одна гривня.
Нагадаємо, що місяць тому пан Москаль на своєму персональному веб–сайті народного депутата розмістив відверто провокативну інформацію про те, що попередній Президент нібито подав документи для отримання дозволу на проживання у США, щоб у подальшому отримати громадянство цієї країни. Мовляв, цю інформацію нардеп нібито отримав від української діаспори в США. Згодом дану інформацію поширили ЗМІ — iнтернет–видання, газети та телеканали.
«Розповсюджена відповідачем інформація ганьбить мою честь, гідність i ділову репутацію, є недостовірною та не відповідає дійсності, зокрема з наступних підстав:
У вересні я перебував у Сполучених Штатах Америки з візитом на запрошення Інституту політики сенатора Доула при Канзаському університеті, де взяв участь у цьогорічних осінніх зустрічах Інституту Доула на тему: «Двадцять років після розпаду Радянського Союзу», — зазначає у позові Віктор Ющенко. — Відповідач не навів жодних доказів, якими б заявлена ним інформація підтверджувалася. Голослівні, безпідставні заяви не є достатніми доказами, які б підтвердили інформацію про те, що мною подано документи для отримання дозволу на проживання у США».
Як вважає Ющенко, негативні наслідки, спричинені йому діями відповідача, збільшуються, зважаючи на те, що сам позивач «є публічною людиною, відомим в Україні та світі політиком» i головою партії «Наша Україна». Саме тому честь, гідність і ділова репутація мають для позивача як політика особливо велике значення. Посилаючись на окремі статті Конституції та норми Цивільного кодексу України, Віктор Андрійович обґрунтовує подання цього позову. Ще й нагадує, що у відповідності до ст. 8 Закону України «Про статус народного депутата України» у своїй діяльності відповідач Геннадій Москаль повинен дотримуватися загальновизнаних норм моралі.
Лідер «Нашої України» вважає, що поширенням недостовірної інформації йому було «завдано значну моральну шкоду — втрати немайнового характеру внаслідок приниження честі, гідності та ділової репутації як політика, ускладнення подальшого активного громадсько–політичного життя через формування негативного ставлення до мене в суспільстві». Відтак позивач просить Феміду стягнути з позивача на свою користь кошти в сумі 1 грн. 00 коп. як компенсацію за завдану йому моральну шкоду.
Серед іншого Віктор Ющенко просить суд «визнати недостовірною, такою, що не відповідає дійсності, порушує його права та свободи, ганьбить його честь, гідність та ділову репутацію інформацію, розповсюджену 20 вересня 2011 року народним депутатом Москалем Геннадієм Геннадійовичем». А інформацію про те, що Ющенко нібито подав документи для отримання дозволу на проживання у США, позивач просить суд узагалі визнати наклепом.
Позивач просить Феміду зобов’язати нардепа Москаля спростувати цю інформацію «у спосіб, найбільш близький до способу її поширення, шляхом розміщення на зазначеному персональному сайті депутата та поширення через iнтернет–видання, друковані ЗМІ та телеканали офіційного вибачення відповідача» перед Віктором Ющенком. Відповідач має визнати у строк не пізніше п’ятнадцяти днів iз дня набуття рішенням суду законної сили, що поширена ним недостовірна інформація не відповідає дійсності, порушує права та свободи позивача, ганьбить його честь, гідність та ділову репутацію як політика.