Криза об’єднує. Наші співвітчизники стали більше одружуватися і менше розлучатися. Так, за даними Державної реєстраційної служби, за дев’ять місяців цього року на весільний рушничок стали 189818 пар, а за весь минулий рік — лише на півтори тисячі більше. За цей же період 2011 року розірвали шлюб 39089 пар, що не становить і половини розлучень, зареєстрованих упродовж усього минулого року (88337). Найбільше весіль українці грали в третьому кварталі року, тобто в розпал літа. А ще статисти помітили, що на Західній Україні подружжя рідше розривають шлюб, ніж у решті регіонів.
Як зазначила Людмила Слюсар, провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, останнім часом підвищився вік громадян, які вирішили поєднати себе сімейними узами. Для дівчат це 24 роки (тоді як у 1989–му — 22 роки), для чоловіків — 27 років (на три роки старші за «середньостатистичного» жениха 1989–го). Тобто, зазначає пані Слюсар, ми рухаємося до тенденції західного світу, де люди створюють сім’ю в середньому у 30 років, щоб до цього часу встигнути проявити своє «я» у професії та загалом у житті, заробити хоч якісь кошти.
40 відсотків українських подружжiв не витримують випробування спільним побутом — саме стільки зареєстрованих шлюбів розпадається. Переважно причиною цього є відсутність взаєморозуміння з партнером (партнеркою), а п’ята частина сімей руйнується через пияцтво чоловіка. Цікаву тенденцію констатувала Людмила Слюсар: з–поміж пар, які подали на розлучення, виділяються дві основні категорії — ті, що прожили разом менше трьох років, і ті, що більше п’ятнадцяти.
Загалом же за кількістю розлучень Україна посідає друге місце в Європі, поступившись сумною першістю Росії...