Учора надвечір Верховна Рада таки скасувала своє рішення від 20 вересня, яким постійно встановила на території країни «літній» час. Проте дійти згоди в цьому питанні парламентарiям удалося не одразу. Зранку за відповідну постанову проголосувало лише 216 депутатів iз 226 необхідних. До речі, автором цього документа є Голова ВР Володимир Литвин, який ще недавно був прихильником припинення практики переведення стрілок. Проте, розібравшись, яких дров наламали депутати тим рішенням, та «зважаючи на зауваження науковців, експертів», змінив свою думку.
Фракція Партії регіонів не голосувала за «часову» постанову майже в повному складі («за» висловився лише один народний депутат). Після цього вже ні в кого не виникає сумнівів, що зі стрілками депутати «намутили», підтанцьовуючи Москві, яка теж відмовилася від переходу на «зимовий» час. Особливо, коли на парламентську трибуну вийшов перший заступник лідера фракції Партії регіонів Михайло Чечетов. Він нагадав, що сьогодні відбуваються зустрічі президентів України і Росії, а також прем’єрів обох держав. І вперше вони відбуваються «синхронно» (якщо пан Чечетов мав на увазі саме час, то де поділася година різниці, яка все ж розділяє нас із Москвою?). І сьогодні, мовляв, у влади з’явилась можливість знайти реальне розв’язання найскладніших економічних проблем. «І тут, як удар у спину, пропонується відмінити дану постанову. А там вже готується нова постанова, де пропонується відірвати у часі на дві години Україну від Москви. Це як спеціально, це як провокація», — обурювався Чечетов під вигуки «Ганьба», що лунали від депутатів від опозиції. Чому намагання України жити в природному астрономічному часі є провокацією і як це може вплинути на «розв’язання найскладніших економічних проблем»? Мабуть, шукати логіку в словах Чечетова не варто.
«Не треба тут плутати політику, бо політики тут немає», — заперечує спікер Володимир Литвин. Він додав, що цілком нормально визнати: парламент помилився, а відтак — відмінити неправильне рішення, ухвалене 20 вересня. Бо після тієї суперечливої постанови насамперед виникло багато питань «суто економічного, географічного, безпекового виміру». Як стверджують фахівці, нерозумно переводити Україну в третій часовий пояс, оскільки це суперечить фізико–географічному розташуванню та міжнародним нормам. Володимир Литвин наголосив: Державна комісія єдиного часу й еталонних частот вважає, що це негативно вплине на роботу програмних комплексів, міжнародних залізничних, авіаційних, морських та інших транспортних перевезень. А енергетики попереджають, що таке рішення змушує перепрограмувати лічильники, а це призведе до дисбалансу обліку енергоносіїв і значних економічних збитків. Спікер додає, що медики також проти цілорічного «літнього» часу, мовляв, це призведе «до великих навантажень на організм людини», збільшить кількість захворювань та ризик виникнення аварійних ситуацій.
...Уже ввечері депутати знову повернулися до «часового» питання. І порадували дивовижною одностайністю: 295 голосів «за» відміну спірної постанови. Отже з 30 жовтня знову житимемо за своїм астрономічним часом.