За рішенням комісії, бомбу, що пролежала просто біля будинку одного з мешканців Сарн іще з часів Другої світової війни, підірвали в десятиметровому котловані, який спеціально вирили поруч. За повідомленням інформаторів «УМ», снаряд накривали не бетонними плитами, а дерев’яним i металевим щитом, плюс згори насипали пісок. Та головне — знешкодили страшну знахідку успішно, ніхто і ніщо не постраждало. Навіть сам вибух, що пролунав приблизно о пів на п’яту вечора, був тихий і невиразний.
Помічник начальника ГУ МНС України в Рівненській області Віктор Козак на запитання «УМ», чому так довго знешкоджували бомбу, яку знайшли ще минулої п’ятницi, відповів: «Узагалі нормативами відводиться до п’яти днів на знешкодження вибухонебезпечних знахідок. Але хлопці до понеділка працювали в інших регіонах. Зараз «грибний сезон» на такі речі — земля має особливість перед зимою виштовхувати з себе інородні тіла».
Перед початком операції у Сарнах було евакуйовано мешканців чотирьох кварталів, повністю перекрито рух автомобілів i потягів у районі міста. У радіусі можливої небезпеки, нагадаємо, опинилися, крім райдержадміністрації, чотири школи та два дитсадки і гуртожиток Аграрного ліцею.
Ставлення жителів Сарн до історії з бомбою двозначне. Більшість переполохані, передусім старші люди, для яких цей епізод — болюче нагадування про минуле. А досвідчені люди, які бачили подібне знешкодження, взагалі не звертають на це уваги. За словами джерела «УМ», пікантності ситуації додає той факт, що знешкоджуватимуть бомбу за 10 метрів від будинку місцевого підприємця, який має вплив на ситуацію у місті. Тож якщо навіть він спокійний, то реальної загрози дійсно немає.
ДО РЕЧІ
За повідомленням УНІАН, координатор проектів ОБСЄ в Україні Любомир Копай передав МНС України 13 металошукачів глибинного пошуку для виявлення вибухонебезпечних залишків минулих війн. До цього було надано 111 комплектів захисного спорядження: шоломи та бронежилети, які використовують піротехніки для безпечного очищення територій від вибухонебезпечних предметів. Любомир Копай зазначив, що це остання партія обладнання, яку ОБСЄ передає Міністерству з надзвичайних ситуацій у рамках проекту, спрямованого на реабілітацію забруднених вибухонебезпечними боєприпасами територій поблизу міст Керч, Севастополь i Біла Церква.