Небезпечну знахідку виявив ще в п’ятницю просто на своєму обійсті мешканець міста Сарни, що на Рівненщині. «Чоловік розширював погріб і наштовхнувся лопатою на німецьку бомбу часів Другої світової війни вагою 250 кілограмів, — повідомив «УМ» керівник прес–служби МНС у Рівненській області Микола Прокопчук. — Добре, що чоловік одразу подзвонив рятувальникам, а не став самостійно її виймати». З незрозумiлих причин страшну знахiдку вiдповiднi служби взялися знешкоджувати лише вчора. Еменесники гуляли свої законнi вихiднi?
Ситуацію ускладнював той факт, що будинок знаходиться в центрі міста, на вулиці Ярослава Мудрого. Поруч, за кількасот метрів, розташовані залізнична станція, будівля райдержадміністрації, дитсадок. Враховуючи, що такий великий снаряд цілком може знищити все в радіусі більше кілометра, було вирішено евакуювати людей з небезпечної ділянки. Спеціальна комісія вирішила, що бомбу не можна перевозити, а треба підривати на місці. «Зараз сапери здійснюють усі підготовчі роботи: риють котлован, засипають зверху землю глиною та проводять канали, які відводять вибухову хвилю» — розповідав нам речник облуправління МНС о 13–й годині дня. На запитання «УМ», чи не занадто небезпечно підривати таку велику бомбу в місті, Микола Прокопчук відповів: «Оскільки підрив проводитимуть під землею, а не на поверхні, то основна енергія вибуху там же і залишиться».
А місцевий мешканець Юрій невдовзі розповів «УМ», що для знешкодження бомби «силовики» блокували цілий мікрорайон. «Сьогодні буде примусова евакуація людей на декілька годин, коли підриватимуть снаряд, — розповів нам Юрій. — Я питав у саперів, так ті кажуть, що це фугас, який так прогнив, що його неможливо нормально підняти. Також кажуть, що серйозної загрози ця бомба не становитиме і господарю будинку навіть не треба хвилюватися за шибки у хаті». На час, коли це число «УМ» здавалося до друку, сапери вже почали вибухові роботи...
ПРИВІТ ІЗ МИНУЛОГО
Останнім часом у Сарнах знаходили вже кілька снарядів. Велику кількість боєприпасів періоду Другої світової, причому багато з них — у бойовому стані, історики пояснюють тим, що в грудні 1942 року партизанське об’єднання Ковпака провело тут операцію «Сарненський хрест», у результаті якої було знищено 5 залізничних мостів і затримано рух поїздів на півмісяця. Тому в цій місцевості сформувалося перехрестя бойових дій.