Класичний англійський бісквіт

09.06.2004

      ...Міс Марпл готує в садочку чай і чекає своїх колежанок, щоб пригостити їх бісквітом й обговорити місцеві новини. Читаючи Агату Крісті, я так ясно уявляла цю картину, що навіть відчувала легкий аромат бергамоту і запах тістечок. І яким же було розчарування, коли я дізналася, що моє уявлення про класичний англійський бісквіт таке ж далеке від оригіналу, як, скажімо, моє тлінне тіло від життя на Марсі. Він навіть у десятому наближенні не нагадує звичну для нас продукцію Харківської бісквітної фабрики. Що ж, вік живи — вік навчайся. Спішу поділитися своїми знаннями і з вами, шановні читачі «Смачного життя».

Інгредієнти:

      Бісквіт: 3/4 скл. вершкового масла, 1,5 скл. цукру, 8 яєць, 500 г борошна, 4 ч. л. розрихлювача, 1 скл. молока, 0,5 скл. кремового шері*, дрібка солі, 1 ч. л. цедри лимона.

      Заварний крем: 4 яйця, 60 г цукру, дрібка солі, 2 скл. холодного кип'яченого чи пастеризованого молока, пакет ванільного цукру.

      Глазур: 1 скл. кремового шері, 500 мл консервованої малини, 500 мл жирних вершків, 125 г цукру-пудри, пакет ванільного цукру, 1 кг полуниць, 125 г підсмаженого мигдалю.

      Приготування.

      Бісквіт: Масло збивати з цукром до пишної маси. Додавати по одному яйцю і далі збивати. Молоко вимішати з шері, лимонною цедрою, ваніллю.

      Просіяти борошно, додати сіль, розрихлювач, висипати легенько в молоко і добре вимішати.

      Дві форми діаметром  22 см змастити жиром, вилити тісто. Випікати 25—30 хв. при температурі 180 градусів. Бісквіти вистудити і розрізати навпіл.

      Заварний крем: Збити яйця з цукром і сіллю, вилити в каструлю з подвійним дном і поступово вводити пастеризоване молоко. Готувати 8—10 хв., поки не загусне. Додати ванілін, вистудити до кімнатної температури.

      Поєднання: Збризнути бісквіти шері, розрізати на кубики, на кожен iз них викласти консервовану малину.

      Збити вершки з цукром і ваніліном.

      В окрему високу скляну посудину викласти шарами бісквіт, заварний крем, полуниці, збиті вершки і т. д. Зверху все це прикрасити збитими вершками, тонкими пластинками мигдалю і цілими полуничками. Вистудити і подавати до столу.

PS    *Шері — дуже солодкий англійський херес. Хересом (sherry) спочатку називали іспанське вино — суміш молодих і старих вин, що мала колір від світло-жовтого до темно-коричневого і вміст цукру від солодкого (кремовий херес) до дуже сухого.

      Мені не часто доводиться мати справу з кремовим шері, тому в подібних випадках я завжди експериментую. Скажімо, бісквіти можна побризкати ромом, розведеним цукровим сиропом, а до тіста додати коньяк. Головне не бійтеся експериментувати!

  • Кріпчик-петрушка кучерявляться

    Ще свіжі зимові спогади про морозні вітряні дні, коли великою насолодою було зігрітися тарілкою гарячого борщику зі сметаною. Господині урізноманітнювали цю насолоду замороженим щавлем, законсервованою заправкою для борщу, заготовленими з осені чи купленими в магазині бурячками. >>

  • Поласуємо полуничкою

    Найочікуваніший «смачний» сезон — це все-таки полуничний. Думаю, мало хто не погодиться зі мною, що полуниця — це не просто ягода, це ціла історія: весна в розпалі, відпустки на носі і навіть повернення з роботи додому — особливе: обов’язково з пакетиком запашної червоної ягоди. >>

  • Від кулешу і ніг не поколишу!

    Про користь кулешів, про яку я і так, утім, знаю, цього разу наслухалася від бабусь на лавочці. А народні рецепти — перевірені часом і, як правило, доступні. Тож готуємо. >>

  • Лимонадна прохолода і насолода

    Уже майже літо, а це означає, що ми знову шукатимемо затінки, холоднi страви і прохолоджувальнi напої. Лимонади — прекрасний засіб для втамовування спраги, охолодження організму і вітамінізації, як кажуть, три в одному. Отож за роботу! >>

  • Сонце в цеберку!

    «Сонце в цеберку» — саме так назвав своє знамените варення з кульбаб Микола Канішевський, відомий нам як телепродюсер, перший віце-президент Національної телекомпанії України, ведучий телевізійних програм («Вісті тижня» та інших цікавих проектів). >>

  • Знімаю капелюха

    От так і незчулися, як перша їстівна зелень, обдарувавши нас весняними вітамінами, відбуяла, і на зміну їй для багатьох несподівано приходять... грибочки. Це і ви помітите, коли зайдете в лісопосадку чи хвойний ліс подихати цілющою хвоєю, а додому повернетеся з торбинкою тугеньких маслючків. >>