Найпростішим пирогом для мене ще зі студентських років був бiсквіт iз 5 яєць, склянки цукру та такого ж об’єму борошна: спочатку збиваєш міксером два перших інгредієнти, додаєш третій — і за кiлька хвилин тісто готове. А ще хвилин за 20, якщо попередньо вже розігріто духовку, можна скликати усіх на чаювання. (Крім того я періодично викладала у форму для випікання шматочки яблук — й отримувала неперевершену простоту, яка подобалася усім знайомим).
Але міксер, що купила мама ще в часи радянського дефіциту, перегорів, і в холодильнику залишилося лише одне яйце. А треба було чимось пригощати знайомих, які зателефонували, що за півгодини зайдуть. Я почала переривати кулінарні книжки. На порятунок натрапила у збірці рецептів угорської кухні. І відтепер раз на тиждень чи двічі, інколи навіть вранці, встигаю спекти яблучний пиріг на одному яйці. До речі, цією випічкою залюбки снідають діти, беруть шматки у школу. Отже, потрібно 40 г вершкового масла (в оригіналі — смальцю) ретельно розтерти з цукром (200 г), додати яйце — і продовжувати розтирати. Окремо натираємо на крупну тертку 2 середніх яблука не надто соковитих сортів (наприклад «Галла») і вмішуємо їх у яєчно–цукрову суміш. Додаємо 200 г борошна з половиною пачки порошку для печива, присмачуємо меленою корицею і цедрою лимона — і вимішуємо тісто. Викладаємо у змащене маслом і притрушене борошном деко, розрівнюємо і випікаємо при температурі 180—190 градусів, допоки пиріг не зарум’яниться. Готовий корж можемо розрізати подовж навпіл і змастити улюбленим повидлом або медом.
Ще один досить швидкий рецепт — пиріг iз родзинками. Для його приготування потрібно: яйце, 30 г вершкового масла (смальцю), 200 г цукру, півпачки порошку для печива, 280 г борошна, 250 г молока, 100—150 г родзинок. Спочатку треба порізати родзинки і перемішати їх iз борошном. Потім розтерти масло з цукром та яйцем, додати порошок для печива, за 3 рази вмішати у масу борошно з родзинками та молоком і вимісити однорідне тісто. Пекти так, як у попередньому варіанті.
Смачна простота.