Турнір відбувався у рамках середньовічного фестивалю «Гості стародавнього Києва», який проходив у Центрі культури та історії «Парк Київська Русь», що в селі Копачів на Київщині. За «Меч послів» змагалися представники п’яти країн: України, Латвії, Білорусі, Польщі та Росії. Відвідувачі фестивалю, серед яких було чимало дітей, побачили кінний турнір, змагання лучників, реконструкцію штурму середньовічної фортеці. Охочі могли пройти майстер–класи з фехтування, гончарства та стародавніх танців. Фестиваль став притулком для різноманітних народних умільців. Завершився вiн вогняним шоу «Маскарад Чарівної Дами».
Директор «Київської Русі» Володимир Янченко розповів «УМ», що проект парку йому «прийшов iз небес» і що багато світових науковців назвали цей проект унікальним: «Це схоже на те, що ми будуємо новий Вавилон, нове чудо світу, оскільки ніхто, крім нас, не намагався відтворити в реальному масштабі середньовічне руське місто. При цьому ми виконуємо ті самi технології, що й люди того часу. Для нас дуже важлива історична достовірність».
Історична достовірність важлива і для лицарських двобоїв. Аутентичні костюми та лати, дотримання всіх церемоній, — усе це можна було спостерігати. Всіх учасників поділили на дві команди. Спочатку лицарі зійшлися в масовому поєдинку, а потім розпочали бої один на один, а капітани команд зійшлися в кінному двобої.
Журналістів пустили до мальовничого табору, у якому представники клубів історичної реконструкції продемонструють життя та побут XV століття. Один з учасників, Антон, що в реальному житті працює юристом, розповів про життя реконструкторів. «У нас вважають хорошим тоном, коли людина в таборі абсолютно відмовляється від сьогоднішньої цивілізації. Тобто ніяких мобілок, мікрохвильових печей чи навіть запальничок. Повна відповідність тому часу». Також він розвіяв міфи про вік учасників подібних фестивалів: «Це неправда, що цим займаються діти чи несерйозні люди. Від польської делегації сьогодні був один iз секретарів посольства. І взагалі, оскільки реконструкція — справа недешева, то й люди у нас солідні. Просто це їхнє хобі, що дозволяє відпочити від буденного життя». Звучить сигнал до початку бою, тож, подякувавши за розповідь, біжимо до ристалища, тобто арени, де лицарі сходяться в чесному поєдинку.
Дорогою помічаємо дівчину в сукні з тхором на руках. Виявляється, що вона — президент клубу історичної реконструкції «Аквітанія». Клуб жіночий, тож дівчата перевдягаються у середньовічних дам. «Я цим уже 10 років займаюся, і це ще небагато порівняно з іншими учасниками цього фестивалю. І хоча для мене це хобі, до справи підходжу досить відповідально. Вже встигла об’їздити пів–Європи по фестивалях», — ділиться «середньовічна» панянка на ім’я Анна.