Донедавна мешканці Балок не мали клопотів з водопостачанням. До шахтарського містечка Дніпрорудне — кілька кілометрів, і з пробурених там свердловин вода добігала до їхніх хат. І тариф був прийнятним — по кілька гривень з кожного споживача. «Буде ще ліпше», — запевнив довірливих сільчан і владу надто підприємливий мешканець Дніпрорудного. І з'явився між артезіанськими свердловинами та сільськими кранами посередник — «Водник», товариство з обмеженою відповідальністю.
Що в цього посередника відповідальність дійсно обмежена, на відміну від апетиту наживи, балківці упевнилися вже у січні 2004 року. Забув «Водник» про свої ледь не благодійницькі обіцянки і зажадав з кожної «спраглої душі» аж по дев'ять гривень!
— Сім'я моєї доньки складається з дев'яти осіб, — каже пенсіонерка Людмила Олійник. — Де діти візьмуть 81 гривню на місяць? І це тільки за воду! Прийшла бригада з «Водника», відрізала труби. В сім'ї ж семеро дітей — від року до чотирнадцяти. Беруть воду діти у сусідів, а директор погрожує і їм «крана перекрити».
Відключення стали масовими. Мешканці вулиці ім. Щорса кажуть, що у травні були з водою тільки два дні. Не враховує посередник, що для зрошування і поливу городів сільчани використовують воду з магістрального канала, який проходить поруч. Розлючені таким станом речей сільчани вирішили зустрітися з директором особисто. Проте директор ТОВ Микола Клочко відмовився зустрітися з делегацією споживачів послуги «Водника» («І на поріг не пустив», — скаржилися обурені люди депутату Шевченку). Кілька сільчан таки прорвали «кордони» начальника посередницької структури. На свою голову. Точніше, на біду пані Любкіної, лідера гінців. Та відважилася поцікавитися, чому упродовж місяця сільчани сидять без води, й одержала «відповідь у стилі майстра боїв без правил»: розлючений «нахабністю» делегації пан Микола вдарив жінку по обличчю. У присутності отетерілих односельців... Чоловік потерпілої Сергій Любкін хотів заступитися за жінку, однак вирішив доручити це правоохоронцям. Пані Любкіна каже, що побої обов'язково зніме. І свідки ж є.
Вимагали покарання Миколи Клочка і мешканці Балок, тут же зібравшись на сільську сходку. Валентина Варава, депутат сільради, нагадала, що цьогорічний борг перед «Водником» добігає ста тисяч гривень, та люди розлючено парирували: нехай платить той, хто погодився на такий грабіжницький тариф!
Єдиний, на кого сподіваються люди, — це депутат облради Анатолій Шевченко. Першопричиною бід сільчан він вважає злочинне розкрадання майна ліквідованих КСП; створені на їхній базі чотири приватні агрофірми і ТОВ у Балках ледь животіють. Чи потрібен такий посередник, як ТОВ «Водник»? Час визначитися районній владі. Не займатися ж кожним селом окремо Антимонопольному комітету України?