Опозиційну харківську телекомпанію АТН досі не випускають в ефір. Аби підготовлені новини не застаріли, журналісти вирішили прочитати їх наживо під стінами мерії. Там же намагалися вручити міським чиновникам і символічну домовину з убитою свободою слова, але ніхто до них не вийшов. Делегацію від самих пікетників до міської управи теж не пустили. Тепер у Харківському регіоні більше не залишилося жодної незалежної від влади телекомпанії, а більше сотні телевізійників поповнили лави безробітних.
Проблеми в АТН почалися минулого літа, коли опозиційний політик Арсен Аваков продав 50 відсотків акцій телекомпанії «Тоніс–центр» (іншою половиною володіє мер Харкова Геннадій Кернес) двом новим акціонерам. Чверть цих акцій придбала дружина теперішнього голови облдержадміністрації Михайла Добкіна, в результаті чого найпопулярніший харківський телеканал фактично перейшов до рук правлячого тандему. Після цього шість годин мовлення на добу, закріплених за каналом АТН, який дозволяв собі певне вільнодумство і нечасто співав оди на честь Кернеса й Добкіна, опинилися під дамокловим мечем. Зрештою компанія, що передавала їхній сигнал на центральну телевишку, просто не подовжила з телевізійниками контракт.
Як уже повідомляла «УМ», спроба телевізійників скористатися послугами нових провайдерів, а згодом задіяти власні трансляційні потужності, теж не увінчалася успіхом. За неофіційною вказівкою міського голови (у цьому керівництву АТН зізнавалися кабельники у розмові «не на камери»), вони розірвали раніше укладені договори. У результаті канал був змушений виходити в ефірі менш популярних телеканалів «Фора» і АТВК.
Але й на них, схоже, знайшли управу. Днями стало відомо, що й ці канали залишилися без ефіру. Директор компанії «Українські цифрові комунікації» Максим Цзянь своє рішення «вимкнути» трансляторів опозиційних новин пояснив суто «господарськими» проблемами. Мовляв, одні числяться серед боржників, інші просто несерйозні. Але оскільки вияв такої суворості збiгся з піком гоніння на АТН, то не виключено, що першопричина каральної акції може бути пов’язана у першу чергу з цією подією.
На захист АТН уже виступили журналісти, політики, правозахисники. Новина про розправу над незалежною телекомпанією облетіла фактично всі ЗМІ і дійшла до Верховної Ради. За інформацією агентства «Главноє», сьогодні парламентський комітет з питань свободи слова та інформації розгляне ситуацію з відключенням трьох харківських телеканалів. На засідання запрошені як представники «потерпілої» сторони, так і мер Геннадій Кернес з Максимом Цзяном.