Будинок природи, розташований у центрі столиці, відкрив виставку рідкісних екзотичних птахів, серед яких є амадини, папуги, канарки, астрильди та інші. Ціни на деяких пернатих коливаються в межах кількох тисяч доларів. Усі, хто завітає на показ, зможуть побачити як найбільшого у світі папугу, так і помилуватися карликовими голубами.
Голова секції декоративних птахів при Будинку природи Віталій Василенко розповів «УМ», що подібних заходів не влаштовували вже років десять. «А птахів треба постійно виставляти, оскільки це найкраща реклама, плюс можливість для дітей побачити тварин, яких у «звичайному» зоопарку немає», — зауважив науковець, дивлячись на вхідні двері, перед якими з’юрмилися школярі.
Багатьом iз перших маленьких відвідувачів найбільше стали до вподоби канарки, яких привіз на виставку Микола Процко. Як розповiв «УМ» сам «птахозаводчик», він займається селекцією канарок iз 1964 року. «Першу пташину мені дружина подарувала, i вiдтодi інколи шкодує, — сміється чоловік. — Але я дуже полюбив цих співаків, бо я сам і вся моя родина — музиканти». До речі, пан Процко є переможцем гран–прі «Золотий голос України» 2000 року. І співати він може навчити не тільки людей, а й своїх пернатих друзів. «Одного разу я побачив, як у Англії канарик співав «Боже, бережи королеву», і подумав: чим мої птахи гірші? Почав навчати їх різних пісень. Об’їздив увесь СРСР iз концертами, пташки виводили, зокрема, і мелодію Гімну Радянського Союзу, — сміється пан Процко. — А кілька моїх вихованців поїхали на гастролі до Ізраїлю».
Та все–таки найбільшу увагу на виставці привертають до себе величезні папуги. Про них із задоволенням розповіла «УМ» керівник всеукраїнської організації любителів птахів «ZOOСВІТ» Олена Гоєнко. «Люди часто недооцінюють інтелект цих тварин. Наприклад, папуга породи жако в дорослому віці може мати розум шестирічної дитини. Це означає, що вона спокійно може з вами розмовляти і будувати фрази, розпізнавати речі й інколи навіть читати! При гарному догляді жако живе від 50 до 70 років». Узагалі, за словами пані Олени, до птахів треба ставитися, як до дитини, тобто годувати, мити, бавитися і проявляти любов i турботу. І тоді вони вдвічі більше віддадуть своєї любові. Є навіть випадки, коли пташка через відсутність господаря гинула від туги.
Віталій Василенко наостанок додав, що ще один подібний показ у Будинку природи планують зробити після Нового року, а до того часу мусять провести конкурс канарок.
Цікаво, що паралельно з виставкою пернатих в тому ж приміщенні триває експозиція картин, виготовлених із природних матеріалів, iз рідною назвою — «Україна молода».