Учора міністра освіти Дмитра Табачника дуже чекали у київській школі №25. Як анонсували заздалегідь, там пан міністр разом із послом Росії в Україні Михайлом Зурабовим мав узяти участь в презентації спільного проекту російських і українських учених «Віртуальна школа». Проте на святковій лінійці очільник освітнього міністерства так і не з’явився. Причому про цю прикрість стало відомо за якихось 10 хвилин до початку свята. Журналісти відразу ж припустили, що Табачник образився на заяву глави адміністрації Президента Сергія Льовочкіна щодо своєї відставки.
Але головний освітянин країни, який, сам зізнався, щодня виступає по 10—12 разів, замість займатися освітою та наукою, не проминув–таки вчора нагоди скористатися своїми ораторськими здібностями. Правда, зробив він це подалі від прискіпливих столичних журналістів, які, не доведи Боже, стали б цікавитися можливою відставкою. Тож Дмитро Табачник вирушив у регіони — на Вінниччині він узяв участь у відкритті Шаргородської районної гімназії для обдарованих дітей, повідомила прес–служба Міносвіти.
А поки міністр, який ототожнює себе з громадянином Росії, спілкувався з обдарованими дітьми, в Україні тривала «Антитабачна кампанія». Представники громадського руху «Відсіч», як і обіцяли, протестували проти міністра–українофоба під органами влади. У Києві протестувальники прийшли під адміністрацію Президента з плакатами «З Табачника реформ, як з козла — молока», «Геть міністра–шлепера з освіти!», «Освітою керує козел?». І привели живого цапа, який мав символізувати Дмитра Табачника, що прийшов на прийом до Президента. Тварину годували капустою з відра з написом «рейтинг влади», та ще й причепили до неї міні–молоковоз зі списком «псевдореформ», які проводить Табачник.
Як розповіли журналістам організатори акції, замість молока в цистерні була підсолоджена вода.
ДО РЕЧІ
За парти Шаргородської районної гімназії, яку відкривав Дмитро Табачник, учора сіли 306 учнів. Про нову школу діти району мріяли не один десяток років. Вона оснащена сучасними засобами навчання, навчальними кабінетами, має два комп’ютерні класи, сучасні спортивні майданчики, футбольне та волейбольне поля зі штучним покриттям, повідомляє прес–служба МОН. Загальна вартість будівництва становила 22,1 мільйона гривень. Загалом, як повідомив поки що чинний міністр освіти, цьогоріч в Україні введено в експлуатацію 21 нову школу.
КОМЕНТАР З ПРИВОДУ
Відомий політолог Вадим Карасьов у коментарі «УМ» погодився, що зникнення Табачника зі столиці — це справді насамперед втеча від журналістів та їхніх запитань про можливе звільнення. «Його й так останнім часом багато дратували, й не тільки журналісти, — каже Карасьов, — таке враження, що з’явилися професійні опозиціонери, які тренувалися на міністрові освіти. Бо він — досить легка мішень для протестувальників, його мало хто підтримує». На запитання, хто може замінити одіозного главу Міносвіти на посаді, політолог переконано заявив, що це буде точно не Ганна Герман: «Вони з Табачником були, мов солодка парочка, і без нього Герман втратить свій вплив». На думку Вадима Юрійовича, наступним міністром освіти має шанс стати або Василь Кремень, або Станіслав Ніколаєнко (обидва, нагадаємо, свого часу вже обіймали цю посаду). «У будь–якому випадку ця людина має бути досвідченою, бюрократичною та врівноваженою, — каже експерт. — Також вона повинна мати авторитет в освітянських колах, щоб зменшити градус напруги, який панував при Табачнику. Ну і, головне, у світлі майбутнього загострення відносин із Росією, наша освіта має набути нейтрального, сірого відтінку. Бути і не про–, і не антиросійською».
Саме Василя Кременя і Станіслава Ніколаєнка вважає найвірогіднішими претендентами на посаду міністра освіти і керівник фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.