У Береговому на Закарпатті сейсмологи два дні поспіль фіксували підземні поштовхи силою до 3—4 балів за шкалою Ріхтера. За попередніми даними управління Міністерства з надзвичайних ситуацій області, постраждалих чи руйнувань немає. Утім землетрус став іще одним тривожним дзвіночком для вітчизняних науковців, які ще рік тому прогнозували Україні серію потужних розламів земної кори.
Як нагадав «УМ» заступник директора Інституту геофізики Національної академії наук Олександр Кендзера, Закарпатська область належить до сейсмічно небезпечної зони Вранча, що розташована на стику Південних (Румунія) та Східних (Україна) Карпат. Саме вона спричиняє підземні поштовхи аж до 8—9 балів у Румунії, Болгарії та Молдові.
За словами вчених, ця зона може спричинити підземні поштовхи не меншої сили і в Україні. У вересні 1927 року землетрус приблизно такої сили зруйнував практично все узбережжя Криму. З 2006 року в Україні діють нові державні будівельні норми, згідно з якими при будь–якому будівництві має бути врахована сейсмологічна карта території. Так, на Закарпатті будинки мають зводити з урахуванням імовірності поштовхів до 7 балів, а споруди особливого значення (лікарні, школи) — на всі 8 балів.
За словами пана Кендзера, минулого року в Україні зафіксували близько ста невеликих землетрусів у районі Карпат, 7—10 у Криму, а також декілька землетрусів, які, щоправда, не перевищували 3 бали за шкалою Ріхтера, в інших областях нашої держави.