Шестеро водіїв тролейбусів, які 2 серпня брали участь у страйку транспортників і були звільнені з роботи, позавчора оголосили голодування. Під охороною правозахисників вони розмістилися у сквері за пам’ятником Леніну в районі майдану Свободи, пообіцявши не зрушити з місця, доки адміністрація підприємства не поновить їх на службі й не виплатить двомісячний борг iз зарплати.
Але вже опівночі до табору борців за соціальну справедливість прибули близько трьох десятків міліціонерів, аби зачитати постанову Окружного адміністративного суду про заборону проведення акції. Своє рішення слуги Феміди мотивували тим, що протестувальники розмістилися ближче, ніж за 20 метрів до станції метрополітену, не узгодивши свої дії з іншими членами територіальної громади.
Емоційні коментарі озвученої новини з боку транспортників викликали у правоохоронців не менш агресивну реакцію. Між ними виникло протистояння, в ході якого міліціонери спробували вкинути до автівки МВС одного з учасників пікету. За нього вступився журналіст газети «Нове життя» Денис Корнєв, наживши тим самим купу проблем. Як повідомив пізніше сам потерпілий, за лічені хвилини йому вдалося відчути на собі дії прийомів рукопашного бою у виконанні майора міліції, що зачитував рішення суду. У результаті побитому журналісту довелося викликати «швидку». У лікарні, куди його доставили тієї ж ночі з місця НП, медики діагностували численні забиття грудної клітки і зміщення шийних хребців. Потерпілому наклали спеціальний корсет і відпустили додому.
Учора вранці на місце пікету прибула нова бригада міліціонерів, аби розібрати намети голодуючих. Пізніше з’явився коментар і мера Геннадія Кернеса, який повідомив, що робітників «Міськелектротрансу» звільнили не за участь у страйку, а за неодноразове порушення трудової дисципліни. Тож, мовляв, причин для протесту на майдані у них немає.