Близько ста батьків подали позовні заяви до адміністративного суду, в якому вимагають скасувати це рішення облради як таке, що суперечить Конституції.
Гучний скандал спалахнув у південному місті навколо ліквідації школи–інтернату № 1 для дiтей iз вадами слуху, яка розташована в центрі міста. Батьки стверджують, що їхніх хворих дітей виселяють заради прибуткових бізнес–ідей деяких представників влади Миколаєва. А ось чиновники впевнені, що на новому місці учням буде більш «затишно і комфортно».
Інтереси більше ста дітей віком 6—15 років ущемили депутати місцевої міськради, які вирішили заощадити гроші, що виділяються на утримання школи. Не допомогли ані ходіння по всіх інстанціях батьків, ані розумні доводи медиків, що об’єднувати дiтей, якi погано чують, iз глухонімими — нерозумно. Щоб переконати розгніваних батьків дітей, які «потрапили під скорочення», чиновники навіть організували екскурсію до інтернату № 6. На жаль, батьківську делегацію чекало гірке розчарування. «Душових у спальному відділенні немає, а це означає, що нашим дітям, щоб помитися, потрібно буде бігти з одного корпусу в інший. Та й спортзал там потребує ремонту», — розповіла «УМ» мама одного з малюків Олена Федосєєва.
«Дивує те, що за своє більш ніж тридцятирічне існування, інтернат № 1 нікому не заважав, а тут — нате! Тепер нам зрозуміло, що недоліки слуху бувають різні: можна не чути, можна чути погано, а можна взагалі нікого не слухати. У цьому випадку не захотіли слухати нас в обласному управлінні освіти. Просто заявили: будете робити, що вам скажуть! А вчителям наших дітей просто наказали мовчати під загрозою звільнення!» — додає інша мати Наталя Родзинська. З батьками дітей солідарна сурдопедагог iз сорокарічним стажем Людмила Кирилова: «Спільне навчання двох категорій дітей небажане. А дiти, якi погано чують, повинні більше спілкуватися зі своїми здоровими однолітками. Адже чим більше дитина чує правильну мову, тим краще. У закритому, ізольованому, просторі учень розвиватиметься набагато гірше. Очевидно, рішення про закриття інтернату №1 абсолютно не враховує інтереси дітей».
Проте, на думку голови Миколаївської облради Ігоря Дятлова, іншого вибору у властей міста просто не було: «Зараз ситуація чимось нагадує те, що було на початку 90–х років, коли повсюдно закривалися дитячі садки і люди залишалися без роботи. Ми вирішили об’єднати школу–інтернат № 1 і школу № 6, щоб зберегти педколектив і отримати можливість платити людям своєчасно зарплату. Адже не секрет, що кількість учнів у Першій школі з кожним роком скорочується. Вже сьогодні там немає другого і третього класів, а в першому класі навчається всього чотири дитини».
Слід зазначити, що за останній тиждень це вже другий випадок «оптимізації» навчальних закладів у Миколаєві. Спочатку об’єднали загальноосвітню школу зі спецінтернатом, що так само викликало хвилю обурення батьків. А тепер зібрали під одним дахом німих та з вадами слуху. Очевидно, діти просто стали перешкодою для влади, яка вирішила використати дорогоцінні квадратні метри з комерційною метою.