Літо у розпалі: люди їдуть у відпустку, а для вступників це найбільш нервова пора року. Настала кульмінаційна стадія — визначити, хто й де навчатиметься. Виші оприлюднили перші списки тих, кому поталанило з 1 вересня зайняти мiсця в аудиторіях, а Міністерство освіти й незалежні спостерігачі підбивають перші підсумки вступної кампанії.
Отже, цього року абітурієнти мали право подати документи не більш ніж у п’ять ВНЗ. Тепер, якщо є можливість вибору, абітурієнтам до 5 серпня слід визначитися, де ж все–таки навчатися. Інший шлях — чекати, чи раптом не звільниться місце у тому виші, в якому трішки не дотягли до прохідного бала. Якщо ж вступник документи вчасно не подасть, його викреслять зі списку. Новий же перелік зарахованих студентів вивісять уже 6 серпня, коли почнеться друга хвиля зарахувань. А вже до 10 числа виші закриють списки бюджетників.
Громадська мережа «Опора» озвучила попередні висновки громадських спостерігачів щодо особливостей цьогорічного вступу до ВНЗ, якості організаційного процесу, ефективності застосування нововведень. Голова організації Ольга Айвазовська розповіла «УМ», що найбільшою невдачею цього року був експеримент з електронним вступом. «Постійні збої сайту, вступники весь час скаржилися, що їм подекуди автоматично занижувалися бали ЗНО, заяви відсилалися до інших, схожих за назвою, ВНЗ тощо», — поiнформувала пані Айвазовська.
Також спостерігачі зафіксували численні порушення з боку приймальних комісій, маніпуляції з обсягами державного замовлення, коли частина абітурієнтів лише 1 серпня дізналася, скільки ж місць припадає на конкретну спеціальність. Сумнівним виглядало і використання додаткових балів за підготовчі курси, що подекуди мало ознаку прихованої корупції. Водночас міністр освіти і науки Дмитро Табачник повідомив, що в цьому році вступна кампанія пройшла успішно й порадів за «електронний вступ», який, на його думку, повністю себе виправдав. «Немає черг і невдоволення, також вдвічі менше скарг», — резюмував Табачник.