Масштабами махінацій із землею Києва після доби правління «молодої команди» Леоніда Черновецького вжахнулися не лише громадськість і правоохоронні органи, а й нова столична влада на чолі з «регіоналом» Олександром Поповим. «Земельні відчуження, здійснені київської владою, сягнули 70 млрд. грн., а розкрадання зі столичного бюджету становить близько 4 мільярдів, — обурювався на одній iз прес–конференцій градоначальник. — Проводимо аукціони — нічого виставляти. Все роздано за безцінь».
Шокуючу ситуацію голова міськдержадміністрації пообіцяв виправити, а тому попередив, що «вся правоохоронна система Києва налаштована навести порядок в місті». «Ми це обов’язково зробимо!» — без тіні сумніву пригрозив Попов. Вища влада поставила перед ним завдання виглядати в очах киян добрим господарником, додаючи голосів жителів столиці у скарбничку «регіоналів».
І певний час слова пана Попова дійсно не розходилися з ділом, а правоохоронці раз по раз звітували про повернення у комунальну власність «золотих» земельних соток. Щоправда, як показав час, далеко не всі київські керівники нижчих рангів «по зубах» градоначальнику й навіть столичним прокурорам. Інакше як можна пояснити, що окремі чиновники, які за Леоніда Михайловича разом із сім’ями прибрали до своїх рук чимало земельки, і нині спокійно посідають «теплі» місця? При цьому Служба безпеки «спускає на гальмах» те, що закликав привести до порядку Олександр Попов.
Ідеться про голову Голосіївської райдержадміністрації Олександра Незнала. За інформацією, яку вдалося отримати «УМ», очільник РДА разом із родиною встиг оформити на себе декілька земельних наділів. Акт Олександра Григоровича датований ще 22 вересня 2008 року, тож і він входить до когорти тих, хто, за словами Попова, долучився до отримання за безцінь столичної землі. Державний акт №006 459 про виділення десяти соток по вулиці Академіка Вільямса, 8–в підписав пану Незналу Леонід Черновецький. А підтримала виділення ділянки Київрада своїм рішенням ще 22 серпня 2007 року. Таким чином голова Голосіївської райдержадміністрації отримав землю «під обслуговування та будівництво житлового будинку, господарських будівель та споруд».
Як свідчать наші джерела, поруч із широкого жесту Київради за схвалення «космічної» людини отримала ще декілька наділів родина пана Незнала. «УМ» вирушила до місця розташування земель очільника Голосіївського району. Якщо з одного боку тут височіє готельний комплекс, то з іншого — там, де за документами розташовані землі Олександра Незнала, — ведеться будівництво. «Не суньте сюди свого носа! Це землі дуже великих людей», — порадив журналістам чолов’яга, який, очевидно, добре орієнтується, у чиїй власності вони перебувають.
За нашою інформацією, наділами, які отримав пан Незнал з легкої руки Льоні–«Космоса», свого часу навіть активно цікавилися співробітники Служби безпеки, які угледіли в такій щедрості «молодої команди» до сімейства Незнала корупцію. Утім порушена кримінальна справа чомусь загальмувала.
Це можна було б якось пояснити, якби Незнал був членом правлячої партії. Утім депутатом Київради Олександр Григорович став завдяки Блоку Юлії Тимошенко, і з 2005 року перебував у лавах ВО «Батьківщина». Лише у 2010 році голова Голосіївської РДА створив групу «Кияни за майбутнє», пізніше перейменовану у «Столичні реформи». Подейкували, що група створювалася під екс–секретаря Київради Олеся Довгого, якому прокуратура столиці інкримінувала низку злочинів у земельній сфері. Утім якщо Лесика вже немає на посаді секретаря, то пан Незнал, схоже, встиг влитися у команду Олександра Попова. Хоча Попов на публіку обіцяв усіма методами боротися з тими, хто причетний до втрати столицею десятків мільярдів гривень.