У родинному селі митрополита Шептицького — Прилбичах, що на Львівщині, відбулося освячення пам’ятника братам Андрею та Климентію Шептицьким. Пам’ятник встановили біля місцевої церкви. Урочистості відбулися на 146–ту річницю від дня народження великого греко–католицького митрополита. Братів Шептицьких — блаженного Климентія і митрополита Андрея — вперше зобразили поруч. На відкриття з’їхалися тисячі вірян і сотні священиків.
Щоправда, місцева влада вшанувати великого сина України не з’явилась — «губернатор» Михайло Цимбалюк і голова облради Олег Панькевич вирішили «не псувати» своїх відпусток, їх представляли повпреди. Не виключено, що на подібне ігнорування владу спонукало те, що основним жертводавцем на встановлення пам’ятника був львівський депутат–«регіонал» Петро Писарчук.
Архiєрейську літургію відправив архiєпископ Львівський Ігор Возьняк.
Автор чотириметрового пам’ятника митрополиту — скульптор Василь Гоголь. Пам’ятник вартістю півмільйона гривень зроблено з натурального каменю й вапняку, його вага — понад 40 тонн. За словами скульптора, ідея спорудження пам’ятника братам Шептицьким виникла кілька років тому, однак кошти на ці роботи з’явилися лише торік. Спорудження пам’ятника тривало близько року. «Хочу, щоб люди, дивлячись на пам’ятник, відчули всю велич і непохитність цих постатей», — заявив під час відкриття монумента Василь Гоголь.
А ТИМ ЧАСОМ...
Шептицький постане й у Львові
УГКЦ планує відкрити пам’ятник Шептицькому у Львові з нагоди 150–ї річниці від дня його народження. Як не парадоксально, але у Львові, де митрополит Шептицький десятки років об’єднував українців, досі не поставили пам’ятника великому сину України. Щоправда, надія побачити його впродовж найближчих років не згасла. Встановити монумент хоче і «найпатріотичніша влада», і УГКЦ. Кошти на спорудження пам’ятника збирає церква, облаштувати територію біля пам’ятника береться магістрат, а власті області зобов’язуються провести всі необхідні конкурси та тендери.
Наразі під майбутній пам’ятник навіть не залито фундамент. І проблема тут навіть не стільки у фінансах, скільки у «грандiозних планах». Адже, якщо вшановувати величаву фігуру митрополита, то на віки. Певно, глобальність задуму і стає на заваді. За словами львівського архієпископа Ігоря Возьняка, проект має бути масштабним: «Слід усе гарно спорудити та облагородити, щоб це було для Львова дуже гарним місцем, де люди могли б відпочивати, сповнюватись духом і використовувати цю площу для різних зібрань».
Нагадаємо, в 2015 році Львівщина відзначатиме 150–ту річницю від дня народження митрополита Андрея Шептицького.