Чи не найбільша проблема, від якої нині потерпають бібліотеки обласного центру, — відсутність коштів не лише на оновлення книжкових фондів, а й на елементарну передплату періодичних видань. Начальник відділу культури обласного центру Андрій Ткачук каже, що за останні 12 років кошти з бюджету на придбання нових книжок не виділяли взагалі, а для передплати періодичних видань — 41 копійку на читача. Тому всі нові надходження друкованої продукції з'явились винятково за рахунок надання платних послуг.
Не може врятувати становища й благодійний Фонд «Бібліотечна скарбничка» та кошти, які надходять від спонсорів, адже цю «краплю в морі» доводиться витрачати не лише на придбання літератури, а й на оплату комунальних послуг та поточний ремонт приміщень. Прогресивні ж явища у бібліотечній справі, як це не дивно для ще в недавньому минулому дуже читаючої нації, більшою мірою забезпечуються закордонними коштами. Так, наприклад, виграний у минулому році гранту посольства США в Україні обсягом понад 40 тисяч доларів дозволив створити при міській бібліотеці-філії інтернет-центр (така була умова цільового використання грошей) і привести до ладу її приміщення.
Однак проблема «де почитати» по-справжньому «дістає» рівненчан. Єдине світло на темному тлі конаючих бібліотек — послуги приватних книгозбирачів. Хоча наразі й невідомо, чи зареєстровані вони підприємцями (якщо так, міській владі необхідно створити їм якнайпільговіші умови як «сіячам розумного, доброго й вічного»), зате пропонують увазі мешканців міста якнайширший вибір поліграфічних новинок — від популярних у жіноцтва так званих «любовних романів», детективів, фантастики до дитячих історій про Гаррі Поттера та пародійну Танню Гроттер тощо. Це ті книжки, які вони виставляють на своїх «розкладках». Якщо ж вам потрібна історична література чи наукові праці, їх можна замовити. До речі, у разі потреби у цих, приватних бібліотекарів книжку можна придбати і навіть дешево, після відрахування вартості її «амортизації». Сама ж вартість прокату літератури приваблює — внісши закладну вартість книжки (вона така сама, як i ціна, за якою книжку було придбано), читач отримує видання на руки за 0,5-2 гривні витрат «на прочитання» без обмеження терміну повернення взятого на прокат видання. Умови доволі вигідні, і, можливо, саме тому у приватних бібліотекарів нині відвідувачі часом вимушені стояти у черзі.