Закінчення збирання зернових на півдні України супроводжується рекордною кількістю пожеж. Як інформують рятувальники, у більшості випадків їх винуватцями є самі господарі землі, які підпалюють суху стерню після збирання пшениці та ячменю, щоб не витрачатися на ручне прибирання. Особливість нинішнього року в тому, що масово підпалюють не тільки стерню, а й солому — ніхто не хоче з нею панькатися.
Спалювання стерні й соломи — одна з найбільш варварських «землеробських традицій», масово поширених у пострадянських країнах. Вважають, що таким чином вигорають насіння бур’янів, а попіл, що утворився, служить добривом.
Насправді все інакше: земля втрачає важливі мікроелементи через високу температуру, а дим від пожеж є потужним забруднювачем атмосферного повітря. Крім того, вогонь iз полів часто поширюється на лiсосмуги, які в результаті вигорають ущент, гине багато тварин і птахiв.
У Новобузькому районі, де на відкритій території загорівся комбайн «Дон–1500», пожежникам ледве вдалося врятувати від вогню поле ярого ячменю. У прес–службі рятувальників Миколаївської області розповіли, що тільки за останні десять днів на території регіону сталося 34 пожежі на відкритих територіях. Порушників правил пожежної безпеки під час збирання врожаю притягають до адміністративної відповідальності за статтями 175 і 188–8 Кодексу про адміністративні правопорушення.