Учора на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки, що на Львівщині, стартували двотижневі військові навчання «Репід трайдент — 2011». Як зазначив у коментарі «УМ» полковник Олександр Поронюк, керівник Регіонального медіа–центру Міністерства оборони, ці навчання «є найбільшим заходом міжнародного військового співробітництва у поточному році».
Під час понеділкового урочистого шикування було виконано державні гімни України та США, а на щоглах замайоріли державні прапори тринадцяти країн–учасниць. Іноземних учасників на Яворівський полігон прибуло майже півтори тисячі, а найбільша група від армії США — 362 військовослужбовці. Другий за кількістю іноземний підрозділ — 99 військовослужбовців — прибув із Молдови, ще 80 військових — від збройних сил Великої Британії. Приїхали на навчання навіть два десятки білоруських вояків.
«Воюватимуть» бійці під проводом заступника командира 8–го армійського корпусу Сухопутних військ ЗСУ генерал–майора В’ячеслава Назаркіна та координатора проектів міжнародного військового співробітництва командування ЗС США у Європі Кевіна Волка.
«Варяги» вже ознайомились зі зразками українського озброєння, військової техніки та піротехнічних імітаційних засобів — у війну тут бавитимуться всерйоз. На навчаннях використовуватимуть близько 700 одиниць стрілецької зброї та понад півтори сотні військових бойових машин. За словами полковника Поронюка, на цих навчаннях міжнародний контингент наводитиме лад в умовній слаборозвинутій країні, де виник конфлікт на етнічному ґрунті з подальшою ескалацією у збройне протистояння. Військові мають здійснити парашутне десантування з українських літаків Іл–76 та американських «Геркулесів», взяти територію під контроль та ліквідувати незаконні озброєні формування, роль яких виконуватиме спеціально підготовлений підрозділ. І вже згодом перейдуть до завдань миротворчої спрямованості — організації КПП, пошуку та знищення незаконних озброєних формувань і розмінування місцевості.
«Забавки» ці не з дешевих — лише живих грошей на них піде близько 3 мільйонів доларів. А про їхню важливість свідчить те, що американська сторона навіть залучила дві телекомпанії, які транслюватимуть навчання в режимі онлайн.