При Міністерстві екології та природних ресурсів України створено спеціальну комісію, яка має з’ясувати причини масової загибелі дельфінів у Чорному морі. Перші вісім тіл загиблих дельфінів екологи знайшли в Тендрівській затоці на території Національного природного парку «Білобережжя Святослава», що на Миколаївщині. А через пару днів мертвих дельфінів також виявили в районі курортного містечка Залізний Порт у Ягорлицький затоці, що на Херсонщині. Спочатку фахівці висунули версію про насильницьку смерть ссавців — на їхніх тілах виявили кульові поранення. До справи підключилися міліція, лікарі та судмедексперти. Однак висновки фахівців виявилися суперечливі: одні стверджують, що дельфіни загинули від рук браконьєрів, а другi — невідомі добивали напівмертвих ссавців уже на березі, а не у воді. «Місцезнаходження дробин — нижня щелепа дельфіна — вказує на те, що стріляли вже в мертву тварину», — зазначив представник комісії. Ще цікавішу версію висунули фахівці з рибоохорони, які заявили, що останні два тижні промислового вилову риби в районі загибелі дельфінів не було. На їхню думку, дельфіни потрапили в зону військових навчань і причиною їх смерті могли стати якісь отруйні бойові речовини.
«Майже щороку в нас бувають поодинокі випадки загибелі дельфінів, але масова загибель — це вперше, — розповів «УМ» директор регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса» Зіновій Петрович. — Навіть якщо кримінальну справу в цьому випадку так і не буде порушено, ми однак звертатимемося в усі інстанції, щоб з’ясувати справжню причину загибелі дельфінів».
А ось на думку директора Південного філіалу Інституту екології Національного екологічного центру України Олега Деркача, навколо загибелі дельфінів закрутилася ціла детективна історія: «Спочатку співробітники парку і перша оперативна група підтвердили, що в дельфінів усе–таки стріляли, а друга група зробила висновок, що дельфіни загинули з іншої, незрозумілої, причини. Можливо, комусь просто вигідно приховати факт розстрілу дельфінів?».
Наразi до розслідування причин загибелі дельфінів залучено представникiв міжнародної громадської організації «Чорноморська рада з морських ссавців». У разі виявлення насильницької загибелі дельфінів, а також фактів, які засвідчать грубе порушення природоохоронного законодавства, матеріали передадуть для подальшого розгляду до Генеральної прокуратури.