Лише в травні можна спостерігати таке буяння трав і зела, і саме о цій порі слід робити «зелені» заготовки на зиму, адже зараз зелені приправи «набирають» найбільше вітамінів.
Найпоширенішою серед них в Україні є петрушка. Листову петрушку поділяють на листову звичайну (з гладкими листочками) і листову кучеряву (кучеряві, трохи гофровані листочки).
30 грамів свіжої петрушки покривають денну потребу організму дорослої людини у вітаміні С (75мг). Найважливішим інгредієнтом петрушки є ефірна олія апіол, глюкозид апіїн, велика кількість вітамінів А і С, багато марганцю, а також велика кількість калію. Листя петрушки також містить вітаміни В1, В2, РР, К, каротин, коренеплоди — білок 4% і більше 7% цукрів.
Свіжозаморожена (подрібнена з невеликою кількістю води у формі) зелень петрушки повністю зберігає впродовж року всі вітаміни і харчові властивості. Тому, ретельно промивши в кількох водах, складіть її у целофанову торбинку і покладіть у морозильну камеру. Взимку листям кучерявої петрушки можна чудово прикрасити будь-яку страву, а звичайну петрушку додавати як вітамінну приправу. Щоб зберегти коріння петрушки на зиму, її чистять, миють і розрізають на чотири частини, розкладають на великій таці чи тарелі і сушать у захищеному від світла місці. Сушені корінці складають у посудину і щільно закривають. Зберігають у темному місці.
Базилік — пряна культура з ароматом гвоздики і лаврового листа, широко відомa з давніх-давен. Городний базилік походить з Індії і Цейлону. Є кілька сортів з дуже приємним запахом, які вирощують як пряну приправу. Використовують його як приправу для м'ясних страв, салатів із помідорів. Листя базиліка багате на ефірні олії, каротин (до 8мг) і рутин. Він сприяє травленню і покращує апетит, має цілющі властивості: заспокоює спазми шлунка, у вигляді відварів його застосовують при захворюваннях сечовивідних шляхів, для полоскання горла і компресів.
Кріп — належить до пряних культур. Його вирощують майже в усіх країнах світу. Листя кропу містить вітаміни С, групу вітамінів В, РР, Р, каротин, фолієву кислоту, солі заліза, калію, кальцію, фосфору.
Кріп заготувати на зиму можна в замороженому вигляді: зелень дрібно кришать і загортають у фольгу, кладуть у морозильник. Зберігається 3—4 місяці. До страв додають нерозмороженим. Можна також його засушити. Для цього зелень перебирають, щоб не було пошкоджених листочків, промивають кілька разів у холодній воді, ріжуть, викладають на деко і сушать у гарячій духовці хвилин 20 в залежності від того, яким шаром ви наклали зелень. При такому сушінні кріп не втрачає кольору і поживних речовин.
Естрагон, або тархун, — багаторічна трав'яниста рослина, яка росте в Євразії і Північній Америці. Листя багате на вітаміни, каротин, рутин (150—170 мг). Використовують естрагон для приготування салатів, а також як приправу до м'ясних страв, соусів, супів, бутербродів, сиру.
Ароматичні властивості естрагонy зберігаються і в сушеному вигляді. Висушене листя можна використовувати в зимовий період як пряну приправу до страв.