На порозі літо — благодатна пора не лише для відпочинку, а й для заготівельних робіт, адже один літній день рік годує. Полунички, вишеньки-черешеньки, абрикоси, яблука, а далі — помідори, огірки, баклажани і ще багато-багато поживних, корисних, смачнючих, необхідних узимку вітамінних продуктів, які необхідно заздалегідь заготувати. І хай собі ледарі й нездари кпинять («...а ось там я бурячки посію...») над українською вдачею думати на кілька ходів уперед, готувати все про запас, та вже як потраплять на гостину до хлібосольних газдів, то й про кпини забудуть — стіл в українців завжди вгинався від соленого, вареного, в'яленого, моченого, квашеного, маринованого. Звідси i традиції провідних вітчизняних виробників харчових продуктів, які шанують українські звичаї i випускають чимало консервацій за народними переписами.
Ми вирішили також не відставати, правда, випускати харчову продукцію не збираємося, а от влаштувати конкурс на кращий рецепт спробуємо. Отже, в конкурсі можуть yзяти участь усі бажаючі, хто надішле на адресу нашої газети (газета «Україна молода», конкурс «Ягода-малина», пр-т Перемоги, 50, Київ, 03047) оригінальний, але не надто екзотичний рецепт варення, джему, желе, консервованого десерту, повидла, компоту. Найкращі, найцікавіші, найоригінальніші рецепти стануть переможцями конкурсу, і їх автори отримають подарунки від наших спонсорів.
А поки ми ще не розгойдали кораблик під назвою «Конкурс «Ягода-малина», пропонуємо вам кілька порад, адже пора полуниць уже на підході і слід запастися не лише слоїками, а й необхідною інформацією, як зберегти якнайбільше вітамінів та поживних речовин в улюблених не тільки малечею, а й нами конфітюрах.
По-перше, якщо у вас досить місткий холодильник, то варто зробити кілька баночок перетертих із цукром ягід, адже саме в такий спосіб ви заощадите максимум вітамінів. Для цього відберіть найстигліші, але й найміцніші ягоди, щоб не було пом'ятих чи підпсутих. Сполощіть їх у проточній воді, викладіть на стіл, щоб просохли, а далі перетріть їх у блендері разом із цукром і викладіть у підготовлені заздалегідь слоїки (вони мають бути не лише чистими, а й сухими, бажано й продезінфікованими). Закрийте щільно капроновими кришками і поставте у холодильник. Таким чином можна заготовлювати не лише полуниці, а й суниці, малину і навіть стиглі абрикоси. Взимку від самого лише аромату у вас котитимуться слинки.
Якщо ж у вас проблеми зі зберіганням, то вихід завжди знайдеться — зробіть варення «п'ятихвилинка». Цей спосіб приготування варення «заощадить» вітаміни у фруктах, адже чим менше варити варення, тим більше в ньому вітамінів. Отже, на 1 кг ягід беремо 1,2 кг цукру і 200 г води. Ягоди перебираємо, миємо, даємо стекти зайвій воді. З води і цукру варимо сироп і, коли закипить, кидаємо ягоди. Варимо рівно 5 хв., розливаємо по банках і закручуємо кришками — варення готове. Так можна приготувати варення з порічок, чорної смородини, і воно матиме вигляд густого желе.