Уже четверту людину госпіталізовано в Марiуполi з діагнозом «холера». Чоловік потрапив у лікарню позавчора ввечері. «У нього бактеріологічний аналіз поки що не підтверджено, але джерело — ті самi бички, якими його пригостили рибалки. Він чистив їх для кота, сам не їв, але, ймовірно, погано помив руки», — повідомив міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко.
Міністр прибув до Марiуполя, щоб особисто проконтролювати ситуацію, й відвідав хворих у інфекційному відділенні міської лікарні №4. Як повідомляла «УМ», ще 29 травня у місті зареєстрували перші три випадки захворювання людей на холеру. Двоє з них їли виловлених в Азовському морі бичків, а третій рибалка, за його словами, «під час вахти впав і наковтався води».
Тим часом заборона купатися на всіх міських пляжах діятиме ще кiлька тижнiв. Міністр охорони здоров’я повідомив, що такі заходи в Маріуполі буде скасовано «тільки після особливого розпорядження, яке буде тоді, коли ми випишемо останнього хворого, обстежимо його кілька разів і через 10 днів зможемо бути відносно спокійними».
Олександр Аніщенко також додав, що вже взято понад 20 проб питної, річкової і морської води, фекальних мас, у місцевих рибалок узяли для дослідження виловлених бичкiв «для визначення, де знаходиться вогнище зараження».
Тим часом санепідеміологи Маріуполя припускають, що не останню роль у «холернiй iсторiї» зіграла спека. Мовляв, сонце зараз активне, вода підігрілася, тож вібріон холери активізувався. Ще одна версія: інфекцію могли завезти з Африки чи Азії. «Сьогоднішня ситуація мене не дивує. Холера була у нас ще за часів СРСР і в роки незалежності, — розповів «УМ» голова Асоціації інфекціоністів України Михайло Андрейчин. — Зокрема, в 1994 — 1995 роках була епідемія холери в Миколаївській області й у Криму. Потім фіксували лише поодинокі випадки цього захворювання. В останні ж роки можу охарактеризувати ситуацію в Україні як епідеміологічно благополучну». За словами співрозмовника «УМ», головний шлях передачі збудника — вода. Риба ж, у випадку з хворими з Маріуполя, заразилася вже у воді.
А ТИМ ЧАСОМ...
Севастополь та Дніпропетровськ — напоготові
У зв’язку з подіями в Маріуполі влада Севастополя закликала жителів міста дотримуватися правил особистої гігієни, не використовувати воду з відкритих водойм і невідомих джерел, ретельно мити овочі та фрукти перед вживанням, не купувати продукти в місцях несанкціонованої торгівлі продуктами харчування і різними напоями без герметичної упаковки, а при купанні у водоймах не допускати потрапляння води в органiзм. Усі установи медичної і санепідемслужб готові до проведення екстрених невідкладних заходів із попередження розповсюдження карантинних інфекцій.
Тим часом голова Дніпропетровської облдержадміністрації розпорядився посилити санепідеміологічний контроль за якістю води. Крім того, було запроваджено постійний моніторинг стану 17 найбільших пляжів Дніпропетровщини.