Три випадки зараження холерою на Донеччині зафіксували ще 29 травня. Як учора на брифінгу повідомив голова Державної санітарно–епідеміологічної служби України Сергій Риженко, на холеру захворіло двоє людей віком 55 і 60 років. Один iз хворих вживав тушковані та смажені бички з Азовського моря, а інший, рибалка, упав за борт і наковтався води. Також холерою захворіла 90–рiчня пенсіонерка, яка їла смажені бички. Cумнівів у діагнозі не було: фахівці виділили холерний вібріон О1, біовар Ель–Тор і серовар Огава, повідомляє прес–служба Держсанепідемслужби України.
Наразі хворi перебувають у Маріупольськiй міськiй лікарнi №4. У розмові з «УМ» медики оцінили їхній стан як задовільний і такий, що «не викликає стурбованості». Медики також проводять обстеження п’ятьох осіб, які контактували з хворими й перевіряють кожен випадок кишкових розладів на наявність холерного вібріона.
Тим часом у місті вживають усіх заходів, аби не допустити виникнення нових спалахів небезпечної хвороби: тут уже ввели заборону на купання в морі, а також на ловлю риби та продаж її на ринках. «Ми проводили проби води з Азовського моря, річок Кальміус і Кальчик, провели проби риби, перевірили воду на центральних джерелах водопостачання, стічні води, каналізації», — відзвітував головний державний санітарний лікар Донецької області Віктор Денисенко.
У свою чергу Сергій Риженко зазначив, що холера — це не жарти, адже щорічно від цієї інфекційної хвороби помирає від 100 до 120 тисяч людей. «Ми робимо все можливе, щоб не допустити можливості спалаху холери і за два–три дні визначимо причину виникнення хвороби в Маріуполі», — зазначив головний санітарний лікар України. Тим часом, за повідомленням прес–служби Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, люди могли заразитись через рибу та морську воду.
ДОВІДКА «УМ»
Холера, найдавніша кишкова інфекція, в минулому забирала мільйони людських життів. Історичними і діючими до сьогодні осередками холери залишаються райони басейнів річок Гангу і Брахмапутри в Індії, деякі райони Пакистану та країни Південно–Східної Азії, де поєднання кліматичних, географічних і соціальних факторів визначило формування і вкорінення цієї інфекції. Холера небезпечна тим, що її інкубаційний період становить від одного дня до тижня. Захворювання може протікати як в легкій, так і у важкій, небезпечній для життя, формі.
А ТИМ ЧАСОМ...
Смертельнi огiрки з Європи
Перші тривожні повідомлення про жертви таємничої iнфекцiї з’явилися в Німеччині. Тут від кишкової зарази, що таїлась в огірках (!), померло десятеро осіб, а понад 600 людей — заражені, повідомляє Бі–Бі–Сі. На сьогодні інфекція вже просочилася на територію Великобританії, Данії, Швеції і Нідерландів і могла потрапити до Чехії, Австрії, Угорщини і Люксембургу.
Наразі відомо, що хворобу викликає так звана ентерогеморрагічна бактерія Escherichia coli (кишкова паличка). Ускладнена форма кишкової палички уражує нирки і впливає на центральну нервову систему. Бактерія передається людині при вживанні сиру або м’ясних продуктів, що не пройшли достатню теплову обробку. Небезпеку можуть таїти й сире молоко та овочі.